Неділя , 02.10.2022

Тернопільських студентів-педофілів шукатиме Інтерпол

Двом іноземним студентам, які мали зв’язок із неповнолітніми дівчатками з Івано-Франківська, готові оголосити повідомлення про підозру.

zgvaltuvПро це повідомили в Тернопільському обласному управлінні Нацполіції під час прес-конференції 22 лютого, пише “За Збручем”.

– 15 лютого 2016 року за підготовленими матеріалами слідчого управління, прокуратурою міста погоджено повідомлення про підозру двом громадянам іноземної держави, – сказав Сергій Осадца, заступник начальника слідчого управління ГУ Нацполіції в області. – Одній особі по статті 156 ККУ – розбещення неповнолітніх, а другій по статті 155 ККУ – за вступ у статевий контакт з особою, яка недосягла статевої зрілості. Є підтверджена інформація, що один із них залишив територію України в січні цього року. Тоді він ще не мав статусу підозрюваного у зв’язку з тим, що для того, щоб повідомити про підозру необхідно було провести ряд слідчих дій, ряд експертиз, які виконували в тому числі і в Івано-Франківську, це затягнуло сам процес збору матеріалів і доказової бази для винесення такого рішення.

За даними поліції, інший фігурант кримінального провадження, не виїжджав з України, але переховується. Обидвох іноземців буде подано у розшук.

– Є підозра, люди будуть оголошені в розшук, – зазначив Олександр Богомол, тимчасово виконуючий обов’язки начальника Головного управління Національної поліції в Тернопільській області. – Знайдемо – притягнемо до відповідальності, не знайдемо – будемо проводити екстрадиційні заходи. Ситуація під контролем. Іноземці будуть оголошені в розшук через Інтерпол обов’язково, звернемося до суду про дозвіл про взяття їх під варту. Негативні прояви громадськості щодо іноземців вважаю безпідставними. Спекулювати на цьому не варто, розпалюючи міжнаціональну ворожнечу. На території області немає підстав вважати, що іноземці можуть загрожувати нашому порядку, встановленому Конституцією і законом.

Обидвоє підозрюваних студентів навчалися у Тернопільському державному медичному університеті імені Івана Горбачевського. Другого лютого цього року, як повідомив Михайло Корда, ректор ТДМУ, їх відрахували за порушення умов контакту, зокрема, за порушення норм етики.

– Ми категорично проти такої поведінки студентів, – сказав Михайло Корда. – Коли їхня вина буде доведена у суді, вони повинні понести покарання відповідно до чинного законодавства України. – Університет не прикривав і не буде прикривати ніяких проступків своїх студентів. Коли правоохоронні органи повідомили нам про те, що сталося, ми негайно зібрали відповідну комісію в університеті, яка з’ясовувала ситуацію, одразу взяли пояснення від цих студентів. Декан факультету іноземних студентів неодноразово зустрічався з слідчими поліції, СБУ, надавав всі необхідні документи, особові справи, всю інформацію про них, ніхто нічого не приховував і не збирається приховувати. Студенти були відраховані з університету 2 лютого 2016 року на підставі порушення умов контракту. У контракті вказані правила внутрішнього розпорядку університету, в тому числі й норми етики та моральної поведінки студента.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.