Четвер , 26.11.2020

На Тернопільщині нелегальні кар’єри розташовані на площі 40 га

У Тернопільській області виявлено 11 фактів самовільного використання земельних ділянок для добування корисних копалин. 

карьер1У Тернопільській ОДА створять чергову робочу групу з вивчення ефективності використання надр області.

До 1 липня члени групи мають вивчити реальний стан із використанням кар’єрів, ставків та сільськогосподарських угідь області.

Як поінформував  начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в області Олег Малінський, в області  нараховується 469 кар’єрів на площі майже 2,1 тис. га. Відпрацьовані розробки та кар’єри, які не експлуатуються, складають 220 родовищ на площі майже 1 тис. га.
«За тими статистичними відомостями, якими оперують органи державної влади та місцевого самоврядування, на території області не використовується 374 кар’єри на площі 1,54 тис. га. Правовстановлюючі документи на право користування земельною ділянкою має лише 71 суб’єкт господарювання на площі понад 520 га», – зазначив Олег Малінський.

Значні площі не передано в оренду у Лановецькому (176 га), Шумському (86 га), Заліщицькому (55 га), Бережанському (44 га) та Теребовлянському  (42 га) районах.

У результаті у цих районах місцеві бюджети недоотримали 604,5 тисячі гривень. А всього по області бюджети місцевих рад недоотримують майже 900 тисяч гривень.

Крім того, в області  виявлено 11 фактів використання земельних ділянок для видобування надр без правопосвідчувальних документів на загальну площу 39,27 га.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*