Неділя , 29.11.2020

У лісах Тернопільщини знайшли дівчинку-мауглі, яка до 15 років не ходила в школу

Дівчинка пішла до першого класу лише в 15-річному віці.

дівчинка-маугліНа Тернопільщині дитина росла із сім’єю із родиною в лісі. Про це йдеться у сюжеті ТСН.  

Навколишні села православної святині Почаївської лаври місцеві називають паломницькою зоною. Тут викупляють хати та поселяються зайди – ревні православні.

Дев’ять років тому дві жінки з шестирічною дитиною купили стару хатину в лісі поруч села Раславка.

“На релігійній темі люди зациклилися. Вони сприймають світ по-своєму”, – каже сільський голова Олександр Стецюк.

У лісових нетрях є хата дівчинки-мауглі. Жодна комісія із соціальних працівників не була в оселі цих вірян, бо не заставала їх удома. Баба з онукою постійно їздили святими місцями.

Обійстя родини розташоване за декілька кілометрів від села. Там немає ні електрики, ні газу, ні води. Поруч хати город з картоплею та капустою. Є така собі літня кухня, навіть зроблена пічка.

Криниці поблизу немає. Голова сільради припускає, що люди, ймовірно, користуються водою з лісового джерела.

На обійсті з’являється господиня – баба дівчини. Каже, живе сама, бо її онука в дитячому притулку. Пані Анастасія дозволяє нам подивитись, у яких умовах вона виховувала дитину.

Хатка дуже старенька. Замість підлоги – земля, під залізними ліжками – купи картоплі, постільної білизни майже немає. Баба навіть у школу дитину не пускала. Каже – освіта їй не потрібна.

“Школа – що школа? От треба робити, щоби їсти. Школа не накормить”, – пояснює Анастасія Яцуляк.

Під час розмови з’ясовується, що торік дитина взагалі прожила в монастирі. “Вона в монастирі варила на цілий монастир. Каже, бабушка, я піду зроблю добре діло, я піду в монастир, трошки поможу їм посуду мити, картоплю чистити”, – розповіла жінка.

Наприкінці минулого року Марійка пішла з монастиря, але до баби не захотіла вертатися. Сама звернулася до правоохоронців, щоби забрали її в притулок. Але знімати заклад та дівчину нам забороняють саме ті чиновники, які за дев’ять років так і не спромоглися хоча б дізнатися, в яких умовах вона живе і чому жодного разу не була в школі.

По дозвіл на спілкування з дитиною керівник обласної соціальної служби направляє нас до її психічнохворої матері.

“Дитина не статусна, вона має офіційного представника – маму. І тільки мама може дати право на проведення інтерв’ю з неповнолітньою”, – пояснив керівник служби у справах дітей Тернопільської ОДА Ростислав Дрозд.

Водночас одна з працівниць дитячого притулку вже оприлюднила особисті дані дівчинки та її фото, написавши про неї статтю в місцеву газету. Також світлини дітей закладу є у вільному доступі на її сторінці в соцмережі. Що намагаються приховати чиновники від журналістів – не відомо. Як і не відомо, чому за більше ніж півроку перебування в тимчасовому притулку вони так і не надали правового захисту Марійці. А надто, що її родина, як з’ясувалося, немає ніяких доходів. Баба – не отримує пенсії, а матір – майже не виходить зі спеціалізованого закладу.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*