Вівторок , 19.01.2021

На Тернопільщині шахраї маскуються під іноземців

15 тисяч гривень – така ціна довірливості 78-річного пенсіонера з Тернополя. Невідомі зловмисники обманом викрали з помешкання потерпілого заощадження.

шахрай1-300x216Чоловік уранці зустрів у дворі будинку двох незнайомців. Чоловік та жінка погано розмовляли українською, тож пенсіонер прийняв їх за іноземців.

Вони розпитували, де можна обміняти валюту, розповіли, що готівка потрібна негайно, однак валюту необхідно перевезти назад через митницю, мовляв там записані номери купюр, тож здати їх в обмінний пункт не можуть.

Добродушний старенький вирішив допомогти незнайомцям та позичити гроші під заставу. Запросив їх до квартири, витяг зі сховку гроші та обміняв 5 тисяч гривень на долари. Однак допоки чоловік розмовляв у коридорі з господарем, шахрайка зуміла витягти решту грошей – 15 тисяч гривень.

Злодії , пообіцявши повернутись, в обід за готівкою пішли.  А чоловік лише увечері вирішив перевірити сховок і жахнувся – ані грошей, ані доларів там не виявилося. Поспішив зателефонувати «102».

Відомості про подію внесено до ЄРДР згідно статті 185 ККУ– крадіжка. Зловмисників розшукують, повідомляють у секторі комунікацій Тернопільського обласного управління Нацполіції.

Працівники поліції вкотре застерігають краян бути дуже обачними та не довіряти незнайомим людям. Не впускайте до власного помешкання невідомих осіб, які пропонують обміняти валюту, придбати товари чи збирають кошти на благодійність.

Не приймайте від сторонніх людей пропозиції вигідно обміняти гроші, не ведіться на їх прохання терміново позичити готівку під заставу іноземної валюти чи ювелірних виробів. Шахраї у такий спосіб виманюють готівку, а залишені ними гроші чи прикраси часто виявляються фальшивими.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*