Понеділок , 28.09.2020

На Тернопільщині будинок сільради ледве врятували від приватизації

У Зборівському районі районне споживче товариство замахнулося на приміщення сільської ради та медпункту, намагаючись його приватизувати.

sud5Вищий господарський суд України підтримав апеляцію прокуратури області, подану на захист територіальної громади с.Бзовиця Зборівського району.

Як повідомляє прес-служба прокуратури Тернопільської області, понад 5 років тривав спір між Зборівським районним споживчим товариством та Бзовицькою сільською радою щодо права власності на приміщення по вул.Головна 3 в с.Бзовиця Зборівського району.

Частину цього приміщення займають сільська рада і фельдшерсько-акушерський пункт, решта використовувалася як магазин.

Зборівське райСТ, не маючи необхідних документів для реєстрації прав на об’єкт нерухомості неодноразово ініціювало судові процеси з метою визнання за товариством права власності на усе приміщення загальною площею 197,1 кв.м.

За зверненням Бзовицького сільського голови у липні 2015 року прокуратура області в апеляційному порядку оскаржила рішення господарського суду Тернопільської області від 16.12.2014, що порушувало інтереси громади села Бзовиця.

Двічі вказану справу переглядали як в апеляційній, так і касаційній інстанціях.
Завдяки наполегливій та принциповій позиції прокуратури області постановою Львівського апеляційного господарського суду від 13.06.2016 незаконне судове рішення суду першої інстанції скасовано.
Апеляційну скаргу прокуратури Тернопільської області, подану в інтересах Бзовицької сільської ради задоволено повністю.

Постановою Вищого господарського суду України від 22.11.2016 касаційну скаргу Зборівського райСТ залишено без задоволення. Відтак громада с.Бзовиця зможе оформити право на майно, площею 197,1 кв.м.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*