субота , 21.09.2019

День без автомобілів: 7 шокуючих фактів, як машини вбивають нашу планету

День без автомобілів відзначають у світі 22 вересня. Незважаючи на те, що винаходи людства такі зручні, вчені б’ють на сполох: ми повинні терміново змінити своє ставлення до екології, або Землі прийде кінець!

Пропонуємо Вашій увазі факти про шкоду від машин для навколишнього середовища.

Міжнародний день без автомобілів вперше відзначили в 1998 році у Франції, пише “24 Канал”.

У 2001 році до акції долучилися мешканці понад тисячі міст у 35 країнах світу!

В Україні цей день офіційно не відзначається, однак громадські організації проводять відповідні акції і закликають водіїв хоча б на день відмовитися від використання свого автомобіля. Отже, чому ж машини такі шкідливі для екології?

Шкідливі речовини у повітрі

Більшість автомобілів мають двигуни внутрішнього згорання. Під час спалювання пального виділяють небезпечні гази. Адже вони містять 200 найменувань шкідливих речовин, у тому числі канцерогени. Ці речовини негативно впливають на здоров’я людей, здатні спровокувати онкологічні захворювання.

Вихлопні гази накопичуються у нижніх шарах атмосфери. Тобто у зоні дихання людини. При чому таким повітрям доводиться дихати усім: і дітям, і борцям за екологію…

Автомобілі дуже забруднюють повітря

Існує міф, що дизельні двигуни екологічно безпечніші. Однак, це лише вигадка. Вони викидають дуже багато сажі, яка утворюється як продукт згорання палива. А ця сажа містить безліч небезпечних речовин, які, потрапляючи в атмосферу, дуже шкодять.

Забруднення землі

Через автомобілі ґрунт забруднюється неокислюючими металами та канцерогенами. Імовірно, з часом цю землю доведеться забирати механічним способом. А, як відомо, кількість родючих земель теж з кожним роком зменшується. 25% шкідливих викидів залишаються на самій дорозі, 75% осідають на території навколо траси.
На замітку:
– вже на глибині 5-10 см концентрація металів менша, ніж на поверхні ґрунту;
– найбільше викидів накопичується на відстані 7-15 метрів від дороги;
– за 25 м концентрація небезпечних речовин знижується приблизно удвічі;
– через 100 м майже у межах норми.

Отруйні рослини

Більше того, через ґрунт шкідливі хімічні елементи, особливо метали, потрапляють у рослини. А з рослин – в організм тварин і людей. Більшість рослин легко переносить підвищення вмісту важких металів у ґрунті. Лише при вмісті свинцю більше 3000 мг/кг (санітарна норма вмісту свинцю у ґрунті всього 32 мг/кг) рослинний світ навколо дороги пригнічується.

На замітку:

на поверхні ґрунту біля траси Київ-Одеса в Україні вміст свинцю наближається до 1000 мг/кг. І це ще не все, у мегаполісах цей показник може бути перевищений у 5 разів. Нагадаємо, норма – всього 32 мг/кг!

Забруднення води

З питною водою в наш організм потрапляють шкідливі речовини

Автомобілі залишають за собою дуже багато відходів. Нафтопродукти, залишки від стертих шин та гальмівних колодок, сипкі і пилові вантажі, хлориди, які використовують для посипання доріг взимку: усе це забруднює придорожні смуги та потрапляє у воду. А питної води, до слова, з кожним роком стає все менше. Небезпечні речовини розчиняються і з ґрунтовими водами потрапляють до питної води. Ми навіть не підозрюємо, що потрапляє в наш організм із водою.

Зміна клімату

Мало хто з водіїв усвідомлює, але кожен раз, коли ви заводите двигун свого автомобіля, ви наближаєте непоправні зміни клімату! СО2 переважає серед інших парникових газів, які посилюють здатність атмосфери утримувати тепло. Вже зараз науковці б’ють на сполох: почали танути льодовики, піднявся світовий океан, змінюються течії… Все це здатне довести Землю до катастрофи.

Шум

Ще однією проблемою, пов’язаною з автомобілями, є рівень шуму. Так-так, для здорового та гармонійного життя людині потрібна тиша. Для людини межа дорівнює 90 дБА. Перевищення цієї межі спричиняє стреси, роздратованість, нервові зриви. Наприклад, 40% жителів столиці проживають в умовах постійного шумового дискомфорту. 60-80% шуму у місті створює рух транспортних засобів. А обмежень по шуму щодо автомобілів в Україні немає взагалі.

На замітку:

значно більше шуму від вантажівок. Їхній рівень шуму у два рази вищий, ніж у легкових машинах, і становить.8-10 дБА. Тож рух вантажівок містом варто обмежити раз і назавжди.

Старі автомобілі

В Україні питання переробки сміття особливо гостре

Ще однією величезною проблемою людства є переробка сміття. Автомобілі ж виходять з ладу і моди, люди купують нові, а старі масово потрапляють на звалища. Матеріали, з яких зроблені машини, переробляти важко і дорого. Під час переробки в атмосферу і землю потрапляє безліч шкідливих речовин.

Зрозуміло, людство не може відмовитися від автомобілів зовсім. Але кожен із нас вже сьогодні може покращити стан екології. Якщо далеко не кожен має гроші на дружній до екології електрокар, то абсолютно кожному під силу замінити недалекі поїздки на прогулянку. За можливості користуватися громадським транспортом. Придбати велосипед і покращувати не лише екологію, але й власне здоров’я!

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates