П’ятниця , 22.01.2021

У Західній Україні катастрофа – робітники масово втікають за кордон

У ряді західних областей України сьогодні уже важко знайти робітника, який би погодився працювати за 600 гривень на день.

Внаслідок еміграції на Захід в Україні не вистачає робочих рук. Проте, повідомляє  Польське радіо, це не мусить означати, що приплив українських заробітчан до Польщі швидко зупиниться.

За оцінками польського Національного банку, торік тут працювало приблизно 770 тисяч громадян України, цього року їх на 150 тисяч більше.

Попри те, польські фірми надалі скаржаться, що знайти працівників важко, і вважають це найбільшим бар’єром для розвитку. Якби імміграція з України припинилася, для польської економіки це означало б серйозну проблему.

Голова Польсько-української господарчої палати Олег Дубіш сподівається, що коли почнеться економічне зростання, охочих виїхати буде менше. За його словами, на Львівщині важко знайти робітника за 600 гривень на день (82 злоті). У Польщі громадянин України заробляє в середньому 2100 злотих нетто на місяць (15 тисяч гривень) – це дані польського Національного банку.

На думку голови рекрутингової компанії Personnel Service Кшиштофа Інґльота, ще протягом п’яти-десяти років імміграція з-за східного кордону не зупиниться, зокрема через різниці в заробітній платі між Польщею та Україною.

Джерело: svitua.com.ua

2 коментарі

  1. при добрім призиденті порошенко молоді люди втікають в європу – позор ганьба такому уроду

  2. “У ряді західних областей України сьогодні уже важко знайти робітника, який би погодився працювати за 600 гривень на день”- а за 150 грн за день як у Нововолинську на фабриках працюють люди

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*