Неділя , 17.01.2021

У Тернополі вдалось врятувати життя пацієнтці з розривом шлунка

Лікарі-хірурги хірургічного відділення другої лікарні міста Тернополя врятувати життя пацієнтці з розривом шлунка. 49-річна пані Наталя неодноразово лікувалась в ревмокардіологічних відділеннях з приводу ревматоїдного артриту.

Відомо, що жінка в домашніх умовах зловживала нестероїдними протизапальними препаратами, що, імовірно, і стало причиною важкої хірургічної патології.

— Ввечері 28 листопада пані Наталя в шоковому стані, без тиску та з ознаками перитоніту (за рахунок перфорації шлунка) була госпіталізована в ВАІТ лікарні, де їй проведено дренаж черевної порожнини та стабілізовано загальний стан. 29 листопада з діагнозом: Розрив шлунка по малій кривизні. Абсцес малого сальника, пацієнтка була прооперована професором Дзюбановським Ігорем Яковичом, завідувачем хірургічним відділенням другої міської лікарні Задорожним Василем Семеновичом та лікарем-хірургом Паничевим Віктором Володимировичом. Під час операції повністю видалено малу кривизну шлунка, на місці якої була гігантська перфоративна виразка. Тобто, хірурги фактично відновили об’єм шлунка, цим самим врятувавши життя пацієнтці, — повідомили у лікарні.

Пані Наталя перебувала на стаціонарному лікуванні 40 днів та в задовільному стані 11 січня виписана додому, пише “Доба”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*