Субота , 23.01.2021

В “Укравтодорі” пропонують посилити штрафи за перевищення швидкості

Згідно з новими Правилами дорожнього руху, з 1 січня 2018 року, обмеження швидкості руху в населених пунктах з 60 км/год зменшили до 50 км/год.

В Укравтодорі вважають, що необхідно підвищити розмір штрафу за перевищення швидкості.

Про це заявив в.о. голови «Державного агентства автомобільних доріг» Славомір Новак, повідомляє «Слово і Діло», посилаючись на Укрінформ.

«Ми можемо зареєструвати обмеження в 40, 50, 60 км/год, але якщо хтось не буде штрафувати за перевищення швидкості, то закон не буде працювати. Це первинне завдання – збільшення штату поліції і збільшення штрафів», – вважає Новак.

На його погляд, для вирішення питання про перевищення швидкості і зниження рівня смертності на дорогах, необхідно побудувати автоматичну систему контролю швидкості і змінити закон про фотофіксацію.

«Тільки так ми будемо мати реальний результат про порушення швидкісного режиму і скорочення смертності. Але я розумію, що це непопулярна думка, особливо серед водіїв», – зазначив глава держагентства.

Він додав, що рішення про збільшення граничної швидкості на дорогах – в першу чергу питання поліції, комунальної влади або власника дороги.

«Вони повинні вирішити питання про швидкість. Якщо є можливість і дорога на дві-три-чотири смуги – то, звичайно, можна збільшити швидкість на таку дорогу. Ми запропонували основну загальну умову по дорогах в населених пунктах – з 60 км/год знизили до 50 км/год. В інших країнах ЄС, наприклад, йдуть переговори на предмет зниження ще з 50 км/год до 30 км/год в спеціальних зонах, в центрах міст», – заявив Новак.

Нагадаємо, автоматична фото- і відеофіксація має запрацювати в першому кварталі 2018 року.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*