П’ятниця , 15.01.2021

Тернопільським пенсіонерам будуть нараховувати пенсії по новому?

Під час нарахування пенсійної виплати планують збільшити роль стажу порівняно із зарплатнею.

У Міністерстві соціальної політики розробляють новий механізм нарахування пенсій – планують збільшити роль стажу порівняно із зарплатнею під нарахуванні пенсійної виплати. Це буде стосуватися тих пенсіонерів із великим стажем роботи, в яких надбавки до пенсії вийшли невисокими через низьку зарплату.

“Пенсійна реформа висвітлила проблемні моменти, які існували в реаліях колишнього Радянського Союзу. Майже 3 млн пенсіонерів, які мають повний страховий стаж, отримали незначне підвищення пенсії внаслідок того, що у них була маленька зарплата. В першу чергу це стосується колгоспників, молодших медичних працівників, працівників дошкільних начальних закладів та інших робітників, які працювали на благо суспільства. Особливо неприйнятним фактом є те, що із 3 млн цих пенсіонерів, майже 2,5 млн складають українські жінки. Саме тому, я дав доручення Мінсоцполітики підготувати законодавчі зміни, які дозволять виправити соціальну несправедливість щодо цих людей”, – написав у Facebook прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Формула для розрахунку пенсій залишать незмінною.

“Несправедливою є не формула, а соціально-економічна дійсність, в якій жили і працювали пенсіонери. Йдеться про запровадження і реалізацію додаткових гарантій для тих, хто чесно працював і повністю виконав умови пенсійного страхування”, – зазначив глава уряду.

Читайте також: Конституційний суд визнав несправедливим податок на пенсії

Ще одна проблема, яку виявили під час проведення пенсійної реформи, – зниження коефіцієнту індивідуального заробітку для людей, які продовжують працювати після призначення їм пенсії.

“Склалася парадоксальна ситуація, коли громадяни продовжують працювати, зростає їхній стаж, але завдяки тому, що знижується їхній заробіток, падає індивідуальний коефіцієнт заробітку. Тобто, чим довше працює людина, тим меншою є його пенсія. Ми повинні виправити цю несправедливість. Відповідне доручення я також дав Міністерству соціальної політики. Ми запропонуємо на законодавчому рівні закріпити автоматичне донарахування стажу. А коефіцієнт заробітку пенсіонери зможуть визначати за власним бажанням. Пенсіонери з великим стажем роботи будуть отримувати гідні пенсії”, – запевняє Гройсман.

Нагадаємо, у жовтні 2017 року в Україна стартувала пенсійна реформа. Для понад 10 млн українців осучаснили (підвищили) пенсії. Це підвищення було диференційованим, тобто, різним для кожного пенсіонера. І викликало багато нарікань – комусь підвищили на 100 грн, а комусь – на кілька тисяч.

До реформи із 11,7 млн пенсіонерів майже 8,5 млн отримували однакову пенсію. Після осучаснення виплат понад 4 млн пенсіонерів отримали надбавки в понад 500 грн.

Відійшли в минуле спеціальні пенсії для держслужбовців, податківців, митників та інших категорій привілейованих громадян, яким пенсію обчислювали за спеціальними нормами 15 різних законів.

Віднині для кожного громадянина пенсію розраховують за єдиною формулою, головними елементами якої є трудовий стаж і розмір заробітку, з якого сплачено страхові внески.

Джерело: “ТСН”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*