Понеділок , 26.10.2020

У Тернополі оштрафували магазин сантехніки через рекламу, де жінки охоплюють унітази руками (ФОТО)

Держпродспоживслужба оштрафувала магазин-салон сантехніки, який розмістив у Тернополі рекламу із зображенням жінок-унітазів.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

У Держпродспоживслужбі зазначають, що на рекламу поскаржилася громадська організація Ліга захисту прав жінок “Гармонія рівних”. У заяві було вказано, що зображення жінки в рекламі нічим не пов’язане з рекламованим продуктом.

В ході розгляду справи було встановлено, що зовнішня реклама, є дискримінаційною та порушує вимоги ч. 3 ст. 7 і ч. 1 ст. 8 Закону України “Про рекламу”. А саме, реклама не повинна містити інформації або зображень, які порушують етичні, гуманістичні, моральні норми, нехтують правилами пристойності та вміщувати твердження, які є дискримінаційними за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, освіти, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також такі, що дискредитують товари інших осіб.

Також фахівці виявили порушення Стандарту організацій України 21708654-002-2011 “Недискримінаційна реклама за ознакою статі” – реклама вважається дискримінаційною, якщо зображує жінку як сексуальний об’єкт, що немає жодного відношення до рекламованого продукту, якщо “Реклама зображує або описує жінку або чоловіка як прикрасу або сексуальний об’єкт, включаючи натяки на статеві стосунки та сексуальність людей, які нічим не пов’язані з рекламованим продуктом, і не мають прямих асоціацій з споживанням рекламованого продукту, товару, послуг тощо; порушення посилюється, якщо  сексуальність людини зображується чи описується принизливо, зневажливо, наклепницьким чином (для людської гідності) через мову, позування, вербальні або невербальні натяки”  та якщо “Стверджує або натякає, що роль однієї статі у соціальному, економічному і культурному житті нижча, ніж іншої”. Ці порушення мали місце у згаданій зовнішній рекламі.

One comment

  1. Настраждались бідненькі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*