Вівторок , 20.10.2020

У школі на Тернопільщині з’являться «розумні кулі»? (ВІДЕО)

«Розумні кулі» вже незабаром можуть з’явитися у Вишнівчицькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Теребовлянського району. Цікаве нововведення у навчальному закладі може стати реальністю завдяки проекту Школа SMART.

«Школа SMART – це Всеукраїнська школа, в якій створюються інноваційні міжпредметні STEM проекти з учнями 3-11 класів. Створені лабораторії мікроелектроніки дозволяють впроваджувати концепцію IoT, технології «Розумний будинок», «Розумне вирощування», створювати роботів, метеостанції та ін. А ми хочемо реалізувати дослідницький проект – запустити в небо кулі, наповнені гелієм, «очима» і «розумом» яких буде набір з мікроелектроніки – мікрокомп’ютер, датчики для збору даних про стан атмосфери ( тиск, температуру, відносну вологість), відеокамери.

Родзинкою проекту буде те, що всю отриману інформацію кулька в реальному часі зможе передавати на сайт ThingSpeak (у перекладі з англ.: Речі Розмовляють). Учні зможуть перевірити за допомогою власних спостережень, як змінюються тиск, відносна вологість та температура повітря зі збільшенням висоти. Відеокамери та відеореєстратори вестимуть фільмування панорами місцевості та досліджуватимуть біорізноманіття та ярусність рослин нашої місцевості з різної висоти.  Адже ми плануємо підняти наші кулі на висоту 500 м. Отримані дані можна буде використовувати на уроках фізики, біології, географії та ін.», – розповіла Світлана Попель, вчитель математики та інформатики Вишнівчицької опорної ЗОШ І-ІІІ ступенів вчитель-методист, сертифікований експерт інновацій в освіті від Microsoft міжнародного визнання, дипломант XII всеукраїнського конкурсу “Вчитель-Новатор”, переможець європейського конкурсу “All Star! All Stem! Competition!” 2017.

Загалом, «розумні» повітряні кулі можуть з’явитися у 8 школах України. Крім Вишнівчицької ЗОШ, це Одеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №82, Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, Середня школа № 62 м. Львів Білобожницька ЗОШ І-ІІІ ступенів Чортківського району Кременецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 4. Ще два навчальні заклади будуть обрані шляхом проведення конкурсу в групі у соціальний мережі Facebook серед охочих.

«Ми віримо, що навчання у реальному світі за межами класу, а також справжні практичні експерименти принесуть кращі результати, ніж навчання за підручником. Адже виховання молодих інноваторів, які здатні змінити нашу країну на кращу, має початися зі справжнього захоплення, глибокої мотивації до навчання та підходу до завдань із різних поглядів. Набори мікроелектроніки, необхідні для реалізації проекту, стануть інструментами мотивації. Вони допоможуть розширити спектр діяльності на уроках та поза ними, розвинути в учнів комп’ютерну грамотність, покращити спілкування між собою, підвищити їхню креативність, показати практичне використання та зв’язок з предметами, які вивчаються у школі» – запевняє Світлана Попель.

Однак щоб проект був втілений в життя, він потребує фінансової підтримки.

«Запрошую всіх переглянути інформацію про наш інноваційний всеукраїнський STEM проектhttps://gofunded.org/campaigns/smart-aeronavt/  і стати доброчинцями або ж допомогти нам знайти їх. Не будьте байдужими і нехай ваші світлі імена злетять разом з нашими кулями у небо, прославляючи розум та знання! Знаю і вірю, що у нас буде достойна підтримка. То ж не баріться: наші дітии горять бажанням запустити у небо свої мрії!», – зазначила вчителька.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*