вівторок , 12.11.2019

Експерт розповів, хто в Україні насправді рятує гривню

У перший день літа торги на валютному ринку не були надто активні – зареєстровано 560 угод на 368 мільйонів доларів.

Середньозважений курс гривні укріпився на одну копійку порівняно із закриттям вчорашньої сесії – до 26,11 грн/$.

У купівлі та продажу долар на міжбанку подорожчав на одну копійку (26,12/26,14 грн/$), євро – на дві копійки (30,44/30,46 грн/євро). На готівковому ринку – трохи інша картина.

“Зелений” в обмінниках подешевшав у купівлі в середньому на дві копійки (25,85 грн/$), у продажу – на одну (26,14 грн/$).

Євро подорожчав на п’ять копійок у купівлі (30,15 грн/євро) та на десять – у продажу (30,70 грн/євро). Спред між купівлею та продажем євровалюти доволі великий (55 копійок), а це означає, що банки не втрачають можливість побільше заробити на її коливаннях.

“Бачимо, що гривня відносно долара на міжбанку менш-більш стабільна, – коментує економіст Всеволод Степанюк. – Розпочалися сезонні роботи і наші заробітчани ще активніше переказують із-за кордону до України валюту, вирівнюючи платіжний баланс України.

У квітні він був зведений з профіцитом 290 мільйонів доларів. Але під кінець року попит на валюту значно зросте, бо збільшаться бюджетні виплати, активніше закуповуватимуться енергоносії. Гривня може “просісти”.

Джерело: Експрес-онлайн

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates