Вівторок , 05.07.2022

На будівельному ринку України стався “польський синдром”

В Україні існує тенденція здешевлення квартир на вторинному ринку у середньому на 10-15%.

Особливо у розрізі зменшення цін на квартири у будинках масової радянської забудови, розповів  віце-президент асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал.

“Ціни на квартири на первинному ринку балансують. З однієї сторони, на забудовника тисне подорожчання будівельних матеріалів, робіт та енергоносіїв. Крім того, є дефіцит кваліфікованих робітничих кадрів. Його називають “польський синдром”. З іншої – на тлі зростаючої пропозиції, в Україні досить малий попит”, – каже експерт.

За його словами, минулого року забудовники масово пропонували розстрочки. Щоб забрати певну кількість попиту.

“Тому українцям вдалося зробити перші внески. Деякі заселилися в квартири і зараз сплачують кредит за них. Як діятимуть забудовники цього року поки не відомо”, – підсумував Топал.

Ціни на ринку житла стабілізувались вперше за останні 4 роки в Україні, – йдеться у 5-му звіті про фінансову стабільність Нацбанку. Старе житло і далі падає в ціні. Так, у Києві, за підсумками березня 2018-го, середня ціна квадрату житла вторинного ринку знизилась на 2% в доларовому еквіваленті. У новобудовах ціни зросли на 1%, порівняно з минулим роком.

Джерело: Gazeta.ua

One comment

  1. Ринок нерухомості один із нестабільних в Україні. Ціни за метри змінюються чи не щотижня, а якість не завжди відповідає ціні. В Києві та області ще можна знайти надійного забудовника, а в інших регіонах – це доволі проблематично. Сподіваюсь, що в майбутньому все налагодиться

Leave a Reply

Your email address will not be published.