Вівторок , 05.07.2022

МОН не рекомендує викладати християнську етику першокласникам

У концепції “Нова українська школа” Міністерства освіти і науки України, яка цього року почала діяти для всіх першокласників, немає обов’язкових рекомендацій щодо вивчення предмету “християнська етика”.

Про це в ефірі “Громадського радіо” повідомив заступник директора Інституту модернізації змісту освіти при Міністерстві освіти і науки України Роман Шиян.

“Зараз в контексті нової української школи ми оминули це питання. Тобто першокласники не вивчатимуть як рекомендований курс предмет “християнська етика”. Це буде певний виклик для тих шкіл, що уже мають це традиційно”, — зазначив освітянин.

Шиян згадав про історію цього предмету. За його словами, у 90-их роках обласні ради західних областей України рекомендували школам скеровувати вільні години саме на вивчення християнської етики.

До викладання дисципліни залучали людей із педагогічною та богословською освітами. Це викликало деякі спірні питання, бо вчителі не завжди зберігали світський характер предмету та не відокремлювали власну віру від теоретичних відомостей.

Leave a Reply

Your email address will not be published.