Очікується, що восени на Тернопільщині пануватимуть відразу три штами грипу, два із яких є новими для нашої місцевості. Віруси “Сінгапур” та “Колорадо” можуть неприємно здивувати непідготовлених тернополян.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, щорічна вакцинація – найефективніша профілактика грипу. Вона захищає від найбільш поширених штамів вірусу.

Для епідсезону 2018-2019 року в Україні очікується наявність трьох вакцин від грипу. Одна з них уже зареєстрована в Україні, друга вакцина завершила процес спеціалізованої експертизи реєстрації, матеріали щодо третьої вакцини перебувають на розгляді у Державному експертному центрі.

Лікар-епідеміолог ДУ “ТОЛЦ МОЗ України” Світлана Маціпура повідомила:

“A H1N1 “Мічіган”, вірус грипу A H3N3 “Сінгапур” і вірус грипу B “Колорадо”. Саме два останніх штампи вірусу є новими… Медичні працівники, діти до 5 років, люди, які старші 65 років, особи, які проживають у закладах закритого типу, особи, які працюють з великою кількістю людей, – всі вони потрапляють у групу ризику”.

Віруси грипу небезпечні тим, що при початку захворювання, можуть виникнути ускладнення, спроможні призвести до інвалідності або смерті.

Вакцинувавшись від грипу, ви збережете своє здоров’я і заощадите кошти: за різними оцінками, витрати на лікування грипу чи ГРВІ коливаються від 400 до 2700 гривень у залежності від тяжкості захворювання, а вартість 1 дози вакцини, що захищає від грипу упродовж усього сезону, складає близько 200 гривень.