неділя , 25.08.2019

Українка розповіла, як відкрила салон краси у Варшаві

Стереотип українця, що переїхав у Польщу і працює в сфері послуг, виконуючи найпростішу роботу, дуже розповсюджений серед європейців. Прикро, але серед українців теж.

Тому ми намагаємося показати вам інші історії – про успішних підприємців, науковців і громадських діячів.

Салон краси, який відкрила українка у Варшаві, розташований у старій кам’яниці на одній із центральних вулиць – Маршалковській. З затишного подвір’я до ясного приміщення ведуть білі, трохи подряпані, але дуже цікаві двері. Я звернула на них увагу ще під час першого свого візиту у ролі клієнтки.

«Багато хто радить їх поміняти, але ми цього ніколи не зробимо», – стверджує Катерина, одна з працівниць салону. Його засновницю, Дарину Кочерженко, я перехоплюю просто у розпал робочого дня. Під час нашої розмови вона зізнається мені, що професія перукаря – це мрія її дитинства. І уточнює жартома: «Спочатку хотіла бути русалочкою. Але не вийшло, тому з’явилась інша ціль…».

До переїзду у Польщу Дарина працювала 11 років у престижному салоні в Києві. Одного дня шеф запропонував їй відкрити бізнес у Польщі.

«Спочатку я не відчувала особливого ентузіазму з приводу цієї пропозиції, але потім деякі фактори зіграли вирішальну роль. Я врешті-решт погодилася», – розповідає Дарина. Три роки назад вона вперше приїхала до Варшави. Бурхлива і різноманітна столиця Польщі дуже сподобалася новій мешканці.

«Тільки нещодавно я зрозуміла, як люблю Варшаву. І коли хтось говорить, що ненавидить її, мені стає трохи образливо», – обурюється Дарина. Початок був надзвичайно складний. Крім труднощів, з якими стикається кожен іммігрант у новій країні, Дарині потрібно було розібратись у специфіці відкриття власного підприємства, котру важко освоїти навіть деяким полякам.

У той час їй здавалося, що вона до цього абсолютно не готова: «У Києві я ходила на роботу через день, а вільні дні проводила так, як хотіла. Я була впевнена, що у моєму житті існує купа проблем, хоча зараз я усвідомлюю, що насправді тоді було легко. Коли я приїхала до Польщі, англійської мови не знала, а польською не говорила взагалі. Тож домовитись у будь-якій справі було майже неможливо».

З документами допоміг бізнес-інкубатор (організація, яка консультує підприємців-початківців, допомагає
розвивати свою справу).

Дарина визнає, що це може бути оптимальним рішенням для тих, хто тільки починає свій бізнес: «Я знаю людей, кому ці компанії дуже допомогли, хоч мій особистий досвід не до кінця позитивний.

Мінус у тому, що бізнес-інкубатор оформляє договір, який не дуже надійний. Ніби ти працюєш легально, але на підставі цього договору, наприклад, важко зробити Карту побуту, та й банки не дають кредитів».

Пошук приміщення для салону повністю ліг на плечі Дарини та її шефа. Це теж було нелегкою справою – у Польщі власники неохоче винаймають іноземцям площу. Нарешті, об’їхавши всю Варшаву на велосипедах і оглянувши багато варіантів, вони все ж таки знайшли прийнятний.

«Ми були дуже раді, – згадує Даша, – новий престижний будинок на вулиці Ґжибовській у центрі Варшави. Ми думали, це саме те місце, котре так довго шукали. Але потім зрозуміли, що оренда є надто високою і нерентабельною, а кількість клієнтів не така вже й велика».

Салон проіснував рік. Проте його закриття Дарина зустріла з піднесенням – попереду відкривалося багато перспектив. Так з’явився інший салон – «Cut It» (з англійської «Відріж Це»). «Я хотіла створити комфортну атмосферу для своїх клієнтів, 80% яких розмовляють українською і російською мовами. Я люблю свою професію, але не люблю, коли мені вказують, що я маю робити, тому й вирішила відкрити свій власний бізнес», – говорить дівчина.

Команда складається з перукарів, адміністратора, бухгалтера і менеджера соціальних мереж. Усі вони українсько- і російськомовні.

Дарина часто бере участь у fashion-зйомках (модних – ред.) для журналів з усього світу.

«Мені подобаються майже всі мої роботи, – зізнається, – нещодавно ми робили зйомку для L’Officiel Україна, а восени фотографії моїх праць опублікували два американських журнали».

Тим, хто хоче мати свій бізнес у Польщі, Дарина радить гарненько подумати, чи готові до цього: «Це дуже важкий процес, котрий не закінчується після відкриття бізнесу. Він вимагає часу, нервів, спілкування з людьми і часто не приносить очікуваного доходу».

Проте власна історія Дарини підтверджує, що впертість і сміливість можуть привести тебе, куди завгодно. Навіть на поріг своєї мрії!

Джерело: “Наше слово”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates