субота , 21.09.2019

Тернопільський став міліє і заростає водоростями: може гинути риба

Тернопільський став масово покривають синьо-зелені водорост. Екологи б’ють на сполох: внаслідок їхнього поширення може гинути риба. Відтак водоймі необхідне комплексне очищення.

За словами екологів, призводять до інтенсивного росту водоростей високі температурні показники, аномальні опади та забруднення.

«Ми відібрали зразки води. У результаті проведених досліджень було визначено, що на водосховищі спостерігається інтенсивний розвиток синьо-зелених водоростей. Ми почали будівництво гідрометричного поста, який дозволить вести спостереження за станом водосховища. Тобто ми зможемо там проводити весь комплекс гідрометеорологічних спостережень. Також будуть проведені роботи з очистки річки Серет, інших водних об’єктів, роботи будуть виконуватися комплексно. Сподіваємося, що ремонт гідротехнічних споруд, правильна водоподача до ставу допоможе вирішити ряд питань», – каже заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів Тернопільської області Ярослав Вівчарук.

Як повідомили у регіональному офісі водних ресурсів, останніми роками Тернопільський став змілів. Наразі максимальна глибина водойми – 10,8 метрів. Кілька років тому глибина сягала тринадцяти метрів. Серед причин такої ситуації – високі температурні показники та забруднення. Отже, щоб не втрати водойму необхідно проводити комплекс заходів щодо її очищення, пише “ЗЗ”.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates