П’ятниця , 02.06.2023

На Тернопільщині 47-річний чоловік захворів на дифтерію

У 47-річного жителя Тернопільщини підтверджено випадок дифтерії.

дифтерія

Про це повідомляє Центр громадського здоров’я України.

“Діагноз “дифтерія” у 47-річного чоловіка підтверджено лабораторно. За оперативними даними, чоловік щепився від дифтерії у 2017 році, утім щодо наявності попередніх обов’язкових 8-ми щеплень за віком даних немає”. – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, щеплення від дифтерії формує антитоксичний імунітет, що захищає від важкого перебігу хвороби.
Уведена чоловіку вакцина в 2017 році сформувала достатній рівень антитоксичного імунітету, що не дав розвинутися важким ускладненням.

Хворий проживає на межі Терніпольської та Хмельницької областей, по допомогу звернувся до лікаря на Тернопільщині, з яким уклав декларацію. Контактував з трьома особами, з яких одна дитина. За місцем проживання пацієнта 21 жовтня проведено дезінфекцію.

Центр громадського здоров’я наголошує, що щеплення від дифтерії рекомендовано Календарем профілактичних щеплень не лише дітям, а й дорослим кожні 10 років після 16-річного віку. Україна забезпечена необхідною кількістю вакцин. Вакцинуватися можна у свого сімейного лікаря.

Нагадаємо, нещодавно випадки захворювання на дифтерію була зафіксовані у Закарпатській області та у Києві.

Дифтерія – небезпечна інфекція, що загрожує смертельними наслідками та важкими ускладненнями. За статистикою, кожен десятий інфікований помирає. Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, але при цьому все одно залишається ризик смерті.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Завантаження Captcha...

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.