Четвер , 09.02.2023

Міськрада дозволила встановити на Валовій пам’ятник Ігореві Гереті

Виконавчий комітет Тернопільської міської ради дозволив обласному товариству «Меморіал ім. Василя Стуса», встановлення скульптури Ігоря Герети на вулиці Валовій.  

Ініціатора встановлення пам’ятника, товариство “Меморіал”, виконком міськради зобов’язав погодити в управлінні містобудування та  архітектури монументально-художнє оформлення скульптури.

Як повідомлялося раніше, організатори планують встановити пам’ятник вже у вересні цього року. Ігор Герета, наче живий,  просто йтиме на зустріч людям.

герета

– Спочатку пропонували поставити скульптуру хоч на маленький постамент. – розповів директор Тернопільського художнього музею Ігор Дуда. – Але більшість членів архітектурно-художньої ради, які знали Герету, були проти. І вирішили, що Ігор, як завше, з торбою через плече йтиме по бруківці.

За словами директора музею, скульптуру з гіпсу виготовили ще 5 років тому. Тепер мають відвезти її до Львова, де з гіпсової копії виллють оригінал. Гроші на пам’ятник виділили друзі та учні Герети.

Нагадаємо, що Ігор Герета був відомим громадсько-політичним діячем, істориком, викладачем, археологом та мистецтвознавцем.

Leave a Reply

Your email address will not be published.