Середа , 19.06.2024

ТОП-10  найнезвичніших пам’ятників у Тернополі

Тернопіль – місто не просто файне, але й цікаве, оригінальне, незвичне. Незвичне в тому числі і своїми пам’ятниками.

Пропонуємо Вашій увазі десятку найцікавіших пам’ятників Файного міста.

1. Тристоронній годинник

Тристоронній годинник – одна з найстарших і водночас одна з наймолодших пам’яток у Тернополі. Одна з найстарших тому, що такий пам’ятник стояв у файному місті ще в довоєнні ті часи. Під час бойових дій у 1944 році пам’ятник був знищений так само як багато інших цінних архітектурних споруд. А одна з наймолодших – тому, що у вересні 2014 року пам’ятку відновили.

Тернопіль1

Щоправда, Тристоронній годинник тепер розмістили трохи в іншому місці. Раніше він знаходився ближче до центру теперішнього Театрального Майдану. Зараз Тристоронній годинник розміщений у сквері на бульварі Тараса Шевченка, неподалік від пам’ятника Незалежності.
Тристоронній годинник швидко став улюбленим місцем тернополян для зустрічей і призначення побачень.

2. “Пара лелек”

“Пара лелек” розміщена у сквері біля Старого замку та готелю “Тернопіль”. Встановлений у 2010 році.

Пам’ятник “Пара лелек” – є одним із найулюбленіших серед весільних пар. За 100 метрів від пам’ятника “Пара лелек” знаходиться РАГС, а ще за 50 – катедра, у якій найчастіше тернополяни беруть шлюб.
пара-лелек

Тож після вінчання весільні пари обов’язково фотографуються біля “Пари лелек”, які є символами родини, молодості, добра та щастя.

3. “Дерево щастя”

“Дерево щастя” – ще один пам’ятник, без якого не відбувається жодна весільна фотосесія. “Дерево щастя” у 2009 році встановили на центральній Набережній Тернопільського ставу. Пам’ятник є подарунком учасників фестивалю ковальського мистецтва.

дерево-щастя

“Дерево щастя” є символ вірності та кохання, як запоруки щастя. Закохані пари прикріплюють до нього колодку сімейного щастя та взаємної любові, а ключ викидають у Тернопільський став. Вважається, що тоді любов житиме вічно в серцях пари і уже ніхто їх не зможе розлучити.

4. “Випадкова зустріч”

Пам’ятник “Випадкова зустріч” розміщений у сквері на бульвар Т. Шевченка, неподалік від Тристороннього годинника. Пам’ятник встановлений у 2001році. “Випадкова зустріч” – це подарунок Тернополю від американського мецената Джона Звожека.

випадкова-зустріч

Початково пам’ятник складався з двох фігур жінок, але одну із фігур навесні 2003 року викрали.
Зараз тернополяни часто присідають на лавочку на місце вкраденої фігури.

5. Пам’ятник бджолі

Тернополяни дуже працьовиті. Дехто, щоб прогодувати сім’ю працює на двох, а то й трьох роботах одночасно. А дехто взагалі їде на роботу за кордон, і при цьому ще й якось намагається зберегти робоче місце у рідному місті.

Бджола

Тож пам’ятник бджілці-трудівниці є якраз дуже доречним для Тернополя. Бронзовий пам’ятник у вигляді бджоли, що сидить на сотах встановили у 2010 році. Пам’ятник має висоту близько 2 метрів. Встановили його на бульварі Т. Шевченка, з боку від драмтеатру, навпроти обласної телерадіокомпанії.

6. Пам’ятник сантехніку

Пам’ятник сантехніку присвячений працівникам комунального підприємства “Тернопільводоканал”. Тернопільський пам’ятник сантехніку – це збірний образ міського водопровідника: чоловік, одягнений у спецодяг і тримає в руках розвідний ключ, намагається вибратися з водопровідного люка.

сантехник
Ідею цього пам’ятника, схоже, запозичили у Братислави – у столиці Словаччини є аналогічний пам’ятник.
У Тернополі пам’ятник сантехніку знаходиться на вулиці Й. Сліпого, біля торгового центру “Атріум”.

7. Пам’ятник Герою-матросу

Пам’ятник Герою-матросу у Тернополі встановили ще у 60-их роках ХХ століття на центральній набережній Тернопільського ставу. У 1990 році цей пам’ятник прибрали з цього VIP-місця і перенесли на територію зовнішнього двору будинку-готелю “Чайка”, яка теж знаходиться біля озера.

матрос
Ця скульптура унікальна тільки тим, що це єдиний в Україні, а можливо і не тільки в Україні, пам’ятник моряку у місті, яке не має виходу до моря.

8. Пам’ятник людині-невидимці

Пам’ятник людині-невидимці присвячений героям роману англійського фантаста Герберта Уеллса. Пам’ятник у вигляді бронзових капців, які тільки й залишилися видимими у невидимки, встановлений на вул. Й. Сліпого, біля торгового центру “Атріум”.

невидимка

Оскільки це пам’ятник невидимці, то часом і не всі перехожі його помічають. У кількох метрах від цього пам’ятника знаходиться і вище згадуваний пам’ятник сантехніку.

9. Пам’ятник стільцю
Пам’ятник дванадцятому стільцю, якого розшукував Остап Бендер, – це третя забавна скульптура, встановлена поблизу торгового центру “Атріум”.

стілець

Пам’ятник стільцю, як і пам’ятник сантехніку та невидимці встановили у 2010 році під час святкувань Дня Незалежності.

10. Пам’ятник старому роверу

Пам’ятник старому велосипеду кінця ХІХ століття встановлений у Тернополі у 1999 році на проспекті Степана Бандери, на подвір’ї будинку №69.

велосипед

У цьому будинку начебто містилося представництво обласної федерації велоспорту. Однак у 2015 році велосипед перенесли із вказано місця.

3 коментарі

  1. Дуже цікаво,сподобалась стаття.

  2. Давно хотів побувати в почаївській лаврі і от влітку 2019 року нарешті вирвались з друзями. Дуже сподобалось Джерело Святої Анни. Та і сама територія монастиря доглянута і все гарно виглядає. Круто те, що на території можна зупинитись і переночувати. Якщо хочеться якось змінити обстановку, то рекомендую на вікенд проїхати сюди. Чудово відволікає від всіх справ і надає енергію.

  3. Цікаві пам’ятники. Особлива пам’ятник стільцю. Не Остапу, а саме стільцю…