Субота , 23.01.2021

На Тернопільщині щороку відзначатимуть трьох почесних громадян області

Обласна рада заснувала відзнаку – звання “Почесний громадянин Тернопільської області”. Відповідне рішення було прийняте у четвер, 15 жовтня, під час 52 пленарного засідання сесії Тернопільської обласної ради.

oblrada1Пропозицію щодо заснування такої відзнаки подав голова обласної ради Василь Хомінець.  Запроваджується вона задля відзначення громадян за вагомий особистий внесок у розвиток Тернопільщини у різних галузях.

Зокрема, економіки, науки, освіти, мистецтва, охорони здоров’я, спорту, відродження та примноження надбань національної культури, створення матеріальних і духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, бойову звитягу, мужність і відвагу при рятування людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.

Згідно із положенням, відзнака “Почесний громадянин Тернопільської області” є вищим знаком вдячності територіальних громад області мешканцям краю та, як виняток, інших регіонів України та громадянам інших держав, які зробили значний особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток тернопільського краю.

Право  присвоєння звання почесного громадянина належить винятково Тернопільській обласній раді та реалізується у формі прийняття відповідного рішення ради.

Передбачається, що це звання присвоюватиметься  щорічно не більше трьом особам. Вони будуть нагороджуватися нагрудним знаком “Почесний громадянин Тернопільської області” із врученням відповідного посвідчення та з виплатою разової грошової винагороди у розмірі 10 мінімальних заробітних плат.

“Серед мешканців області є багато достойників носити таке високе звання. Завдання влади – пошановувати тих людей, які  прославляють наш край,  докладаються для його розвитку, мають активну громадянську позицію”, – наголосив Василь Хомінець.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*