Вівторок , 31.01.2023

У Золотниках поховали бійця АТО Олександра Денисова

Жертвою війни на сході України став солдат ЗСУ із села Золотники Теребовлянського району Олександр Денисов (1972 року народження). Він служив у 53-й окремій механізованій бригаді з липня 2015 року по 14 січня 2016 року (того дня помер) в Донецькій та Луганській областях.

похорон-атоІ хоч смерть нашого земляка не пов’язана безпосередньо з бойовими діями в зоні АТО, все ж його прижиттєвий вклад за свободу Батьківщини суттєвий,  пише gazeta1.com. .

Це підтвердили бойові побратими Олександра, які брали участь у супроводі тіла бійця додому. Так, соратник по службі з Хмельниччини (прізвища не називаємо задля його безпеки) сказав: «Олександр був досить компетентним у військовій справі, добрим товаришем, на нього можна було покластися як на самого себе, в критичних ситуаціях йому можна було довіритись».

З тілом Олександра прибув також один з його командирів родом із Вінниччини та побратим із Козови.

Організовувала останній шлях солдата-земляка гуртом вся Теребовлянщина. Це, найперше, ветерани ГО «Спілка учасників АТО Теребовлянщини», райвійськкомат, районна державна адміністрація, районна рада, міська рада, а Золотниківська сільська рада взяла на себе всі витрати з похорону.

На межі Тернопільської області тіло солдата зустрічали і потім доставляли додому демобілізовані бійці АТО – голова ГО спілки учасників АТО Олександр Бойко, Іван Костик, Ігор Братковський та волонтер Олег Уруський, який був водієм авто, яке надав безкоштовно підприємець з Теребовлі Василь Якимик, а також вищезгадані три бойових побратими покійного. Вони були особливо вражені відданням шани воїну ЗСУ, коли вздовж усієї дороги додому покійного ставали люди навколішки з лампадками пам’яті та квітами в руках, а в Микулинцях, селах Дружба, Струсів, Тютьків, Соколів, Надрічне священнослужителі правили заупокійні служби. 23 січня пізно ввечері біля дому Олександра воїни побачили 9 священнослужителів. Це був Зарваницький деканат у повному складі.

Поховали вояка 24 січня. Бойові друзі покійного всі свої враження, відчуття та повагу висловили вголос на похоронах і пообіцяли ніколи не забувати про Олександра, допомагати при нагоді, а також розповідати про особливих людей Золотниківщини, яких вони, будучи в різних куточках України, ще не бачили.

Від Золотниківської парафії УГКЦ храму Св. Апостола Луки з проповіддю виступив о. Мирослав, який був учасником Євромайдану в Києві, неодноразово побував з волонтерською місією в зоні АТО і зініціював збір коштів від мешканців села та інших навколишніх сіл на пам’ятник Олександру.

Особливими були проповідь та виступ священика із Зарваниці о. Володимира Топоровського, зокрема, він сказав: «Священний обов’язок кожного українця – захищати свою Вітчизну в стані небезпеки. А ще це Богоугодна справа».

Олександр Денисов чесно виконав свій військовий обов’язок, віддавши найдорожче – життя. Він служив, боронив нашу Батьківщину. Є речі, які неможливо відчути на дотик, це честь, свобода, правда, совість. Та без них немає життя у людей, без них це просто існування. Пам’ятаймо постійно про це, любімо та шануймо Господа нашого, Україну та її захисників, бо лише в такому єднанні наша сила!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.