Вівторок , 27.10.2020

У Тернополі на розвитку туризму заробили 140 тисяч гривень боргу

Питання про закриття КП «Туристично-інформаційний центр Тернополя» та звільнення його директора поставив міський голова Сергій Надал.

туризм-тернопильДіяльність комунального підприємства обговорювали під час засідання виконкому міськради 10 лютого, коли директор підприємства Юрій Ваврух представляв фінансовий план, пише “20 хвилин”.

Як виявилося, інфотурцентр зовсім не прибутковий. Більше того – підприємство в боргах. Нині його борг щодо зарплати перед працівниками, який тягнеться ще від 2013 року, становить 125 тис грн, до кінця 2016 року, його обіцяють скоротити до 40 тисяч.

Зрештою, нині у підприємстві залишився лише один його працівник – директор, до того працівників було четверо.  Зауважимо, що проблеми з «Туристично-інформаційним центром Тернополя»  тривають не перший рік. Це підприємство перебуває під опікою управління стратегічного розвитку міськради.

З грудня 2014 року у підприємстві призначили нового директора Юрія Вавруха. До того, підприємство довгий час не працювало через поганий менеджмент, розповідав раніше 20minut.ua  начальник управління стратегічного розвитку Юрій Дейнека.

За словами пана Дейнеки, комунальне підприємство визначене організатором всіх свят на Театральному майдані.  На його балансі є дерев’яні будиночки, з яких торгують святковим крамом, та намети.  Комунальне підприємство здає ці будиночки в оренду підприємцям, про це були підписані угоди. Намети теж здають в оренду. 50% коштів, отриманих від оренди будиночків та наметів, йдуть до міського бюджету, друга половина – на підприємство.

Втім, як виявилося, інфотурцентр зовсім нерентабельний. На питання міського голови та його заступника Леоніда Бицюри, чим ще займається підприємство окрім того, що здає в оредну намети та будиночки, директор відповів, що більше нічого вони не роблять.

– До нас їдуть туристи. Де футболки, де магніти, де значки?  – запитує Леонід Бицюра. – Це комунальне підприємство не по будиночках, а по туризму. В нас є програма розвитку туризму. Ви мали туристів водити, символіку їм продавати. Що ви зробили?

– Скільки ви заробили під час святкування Дня міста? – запитав Сергій Надал.

Директор Юрій Ваврух відповів, що все це було складно зробити через заборгованість по зарплаті, через що підприємство не могло повноцінно працювати.  Окрім того, міський голова також нагадав пану Вавруху, що він мав доручення поїхати до міст-сусідів і подивитися, як там працюють такі підприємства, приміром до Львова. Проте і цього він не зробив.

Врешті, члени виконкому вирішили провести на підприємстві внутрішню перевірку і ставити питання про звільнення керівника.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*