Вівторок , 31.01.2023

На Тернопільщині засудили двох луганчан, які фінансували терористів

Двох луганчан, які фінансували терористичну організацію «ЛНР», притягнуто до кримінальної відповідальності за матеріалами Управління СБ України в Тернопільській області.

спонсори-ЛНРПро це повідомили у секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в Тернопільській області.

Зловмисники створили у Луганську фінансову установу «Перший комерційний центр», яка переводила у готівку  кошти з рахунків учасників т.зв. «ЛНР», здійснювала виплату бойовикам грошових переказів тощо.

Спільники терористів акумулювали кошти з різних джерел, зокрема й з Росії та переводили на рахунки українських банківських установ. Кур’єри знімали гроші у відділеннях банків на підконтрольній українській владі територіях та готівкою завозили до т.зв. «ЛНР».

Центр діяв на підставі «ліцензії», виданої російською комерційною структурою «Росфингрупп». Ця компанія, відповідно до угоди із «урядом ЛНР», виконує функції фінансового регулятора на територіях тимчасово контрольованих бойовиками.

Співробітники спецслужби у жовтні минулого року затримали у Києві двох організаторів фінустанови терористів.

За рішенням суду фінансистів визнано винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 258-5 Кримінального кодексу України.

Їм призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі двадцяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить триста сорок тисяч гривень, з конфіскацією майна. Загалом засуджені повернули у дохід держави понад півтора мільйони гривень.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.