Четвер , 25.07.2024

Яценюк має намір розпродати спочатку державну землю, а потім – приватну

Кабмін запропонував відкрити ринок землі у два етапи. Зокрема, з 2019-го пропонується дозволити торгувати землею сільгосппризначення, що знаходиться в приватній власності.

земля-продажКабінет міністрів України пропонує відкрити ринок землі в два етапи – з 2017 року почати торгівлю державними землями
сільгосппризначення, а з 2019-го дозволити громадянам торгувати землею сільгосппризначення, що знаходиться в приватній власності.

Про це йдеться в оприлюдненій Програмі дій уряду, повідомляє УНІАН.

Як очікується, необхідна законодавча база має бути сформована до кінця березня у вигляді законопроекту і подана у парламент.

«Такий крок дозволить створити повноцінний ринок землі, що дасть можливість власникам розпоряджатися своїм майном, сприятиме розвитку бізнесу і залучення інвестицій», – йдеться у Програмі дій уряду.

Як повідомлялося, в Україні до 1 січня 2017 року діє мораторій на продаж земель сільгосппризначення. Разом з тим, програма реформування економіки, схвалена ключовим кредитором країни – Міжнародним валютним фондом, передбачає відкриття ринку землі як засобу залучення інвестицій і технологій в Україні.

Крім того, на необхідності розробки законодавства для запуску і функціонування ринку землі неодноразово наполягав президент України Петро Порошенко.

Наприкінці лютого прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк запропонував продати на відкритому аукціоні 1 млн га державної землі, яка перебуває у тіньовому або корумпованому обігу. Всього в Україні налічується близько 10 млн га державних земель.