Вівторок , 05.07.2022

На Тернопільщину повернувся аграрний олігарх Іван Гута

Збанкрутілий аграрний олігарх Іван Гута, який тривалий час із сім’єю перебував за кордоном, повернувся на Тернопільщину. Герой України Іван Гута продовжує займатися агробізнесом і навіть планує у найближчій перспективі повернути собі втрачені позиції.

gutaКолишній власник агрохолдингу “Мрія” Іван Гута створив нову компанію “Аграрна Городниця” і планує повернутися в агробізнес.

Про це повідомляє “Економічна правда”.

На минулому тижні Іван Гута провів збори з мешканцями села Городниця (Гусятинський район), на яких оголосив про створення нової компанії ТОВ “Аграрна Городниця”.

“Займатися фірма буде зерновими, вирощуванням картоплі. Орендна плата за пай – 1 тонна пшениці, разова виплата за оформлення договору – 650 гривень або мішок цукру”, – повідомляє джерело ЕП.

При цьому, наголошується, що Гута планує залучати в село іноземних інвесторів.

Так, за словами джерела, заплановано вирощування баранів, 300 голів яких привезуть зі Швейцарії, розведення курей і вирощування винограду з метою розвитку виноробства.

Керувати даними напрямками буде нинішній завідувач свиноферми “Мрії” в селі Городниця Андрій Козак.

Також, за словами джерела, восени Гута почне намагатися повернути “Мрію”.

“Агрохолдингу “Мрія” поки не заважаємо нехай сіють і збирають урожай, але восени будемо активно виступати”, – переказує слова Гути джерело.

За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, “Аграрна Городниця” була зареєстрована 7 грудня 2015 року зі сумою статутного капіталу 1000 гривень. Засновником і підписантом фірми значиться Іван Гута, а керівником є Оксана Козак.

Нагадаємо, Інтерпол оголосив у розшук Миколу Гуту, який до серпня 2014 року займав посаду генерального директора компанії і вважався одним із власників. На сайті Інтерполу зазначено, що він розшукується через підозри в шахрайстві.

Агрохолдинг “Мрія” заснований в 1992 році Іваном і Клавдією Гут. Микола Гута приєднався до Групи “Мрія” у 2002 році. Групою компаній “Мрія” фактично володіє Mriya Agro Holding Plc, яка зареєстрована на Кіпрі.

У свою чергу 80% кіпрської компанії володіє ще одна закордонна структура – HF Assets Management Limited, яка фактично належить сім’ї Гут. Мова йде про Івана, Клавдію, Андрія і Миколу Гутів.

Раніше повідомлялося, що Східнокарибський Верховний Суд 15 грудня почав ліквідацію мажоритарного акціонера “Мрії” – компанії HF Assets Management Limited.

Австрійська фінансова група Erste Group – один з кредиторів агрохолдингу – звернувся до суду 30 жовтня з проханням визнати банкрутом HF Assets Management Limited.

Група компаній “Мрія” потрапила в складне фінансове становище – в серпні  2014 року агрохолдинг оголосив технічний дефолт. Загальний борг компанії становить близько 1,3 мільярда доларів.

У лютому 2015 року операційний контроль над агрохолдингом перейшов кредиторам, які обрали нове керівництво компанії.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.