Середа , 22.05.2024

За 100 кілометрів від Тернопільщини виявили африканську чуму

Спалах африканської чуми свиней виявили у сусідній Хмельницькій області. Село Гірчична, в якому виявили небезпечну недугу, розташоване трохи менше, ніж за 100 кілометрів від межі Тернопільської області.

свинкиПід керівництвом першого заступника голови обласної державної адміністрації Івана Крисака відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізотичної комісії при Тернопільській обласній державній адміністрації.

На засіданні йшлося про ситуацію щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Україні, зокрема у Хмельницькій області, та заходи щодо запобігання занесення збудника хвороби на територію Тернопільщини.

Начальник відділу забезпечення протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області, секретар комісії В. Марків нагадав присутнім про причини виникнення, шляхи та механізми передачі збудника АЧС, охарактеризував епізоотичну ситуацію в Україні.

«Останній спалах хвороби зафіксовано в індивідуальному господарстві у с. Гірчична Хмельницької області» – поінформував В. Марків.

Перший заступник голови обласної державної адміністрації Іван Крисак звернув увагу на недопущення занесення збудника на територію Тернопільської області.

«Варто посилити контроль за надходженням свиней та продукції галузі на Тернопілля з інших областей, – наголосив Іван Крисак.  – А також – встановити на шляхах області ветеринарно-поліцейські пости, які б контролювали за незаконним обігом тварин і продукції тваринного походження».