Субота , 16.01.2021

На Тернопільщині оприлюднили статистику загиблих в АТО (ВІДЕО)

Один військовослужбовець з Тернопільщини – безвісти зниклий, ще двоє – у полоні. Їх поверненням, як і визволенням з полону інших українських солдатів, опікується особисто Президент України.

Евакуація-200Такі дані озвучив начальник управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України Олексій Ноздрачов, передає ТВ-4.

Управління займається допомогою підрозділам, мирному населенню Сходу, а також евакуацією загиблих військовослужбовців. У своїй роботі, каже, намагаються дотримуватись стандартів НАТО.

За період антитерористичної операції на Сході України загинуло 83 військовослужбовці із Тернопільщини. Такими є дані Збройних Сил України. Наразі один – безвісти зниклий, ще двоє – у полоні.

– Ми знаємо, де вони знаходяться, ми знаємо, в якому вони стані. І тому, я думаю, найближчим часом, це залежить не стільки від нас, скільки від роботи СБУ, але вони в списках на обміни, і як тільки буде можливість, ми зможемо наших хлопців забрати, – розповідає полковник, начальник Управління цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України Олексій Ноздрачов.

Тіла тих, кому додому повернутись живими не судилось, розшукують спеціалісти в рамках проекту “Евакуація-200”. Загалом із вересня 2014 року – початку активних бойових дій на сході України – із зони АТО було евакуйовано близько семи сотень тіл загиблих, говорить полковник Олексій Ноздрачов. Майже половину із них доставили із тимчасово непідконтрольних територій України. Знайдені тіла відправляють на ідентифікацію. Спецзаклади, які цим займаються, знаходяться в Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську. Якщо родичі вважають військовослужбовця безвісти зниклим, для них існує алгоритм, з яким можна ознайомитись на сайті Міністерства внутрішніх справ.

 

– Першим, що вони повинні зробити, це звернутись до відповідного органу національної поліції України, написати заяву про зникнення безвісти в районах проведення АТО, і держава безкоштовно не тільки починає роботу щодо пошуку, організує забор ДНК у родичів і після цього, не дай Боже, якщо буде співпадіння ДНК з тіл загиблих і родичів, держава організує і транспортування і поховання, – говорить Олексій Ноздрачов.

Психологічну допомогу від держави, запевняє Олексій Ноздрачов, почали отримувати із лютого цього року і родини полонених і загиблих.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*