Середа , 12.05.2021

Частину Тернополя оголосили неблагополучною на сказ через лиса, купленого в Інтернеті

Кілька вулиць мікрорайону “Дружба” оголошені у Тернополі неблагополучними на сказ.

собака-сказ1У міській раді стурбовані епідемічною ситуацією у Тернополі. Про запобігання поширенню сказу, африканської чуми та вирішення проблем зі стихійною торгівлею говорили під час засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії виконавчого комітету міськради.

Щоб робота комісії була ефективнішою і можна було оперативно реагувати на події, до її складу включили керівника Управління патрульної поліції Тернополя та завідуючого тернопільського міського відділу державної установи «Тернопільський обласний лабораторний центр».

Відповідне рішення прийняли на черговому засіданні виконавчого комітету , повідомляє ЗЗ.

– Ми проаналізували кількість гострих кишкових інфекційних захворювань, – розповів Леонід Бицюра, заступник міського голови. – На жаль, є ріст на 22% – 429 випадків проти 352 у попередньому періоді. У структурі гострих кишкових інфекційних захворювань є значна частина дітей: віком до 17 років – 66,4%, до 7 років – 90%. Це доволі серйозно. Проаналізували також джерела отруєнь: продукти домашнього приготування – 42%, придбані у торгівельній мережі – 29%, молокопродукти і яйця привезені із села – 19%, молокопродукти, яйця, вироби придбані на ринках міста – 6%, готові страви в закладах громадського харчування – 3%. Особливо, що нас непокоїть – це отруєння продуктами придбаними у місцях стихійної торгівлі – 4,5% – це 15 випадків – на вулицях Шептицького, Київська, 15 Квітня, Слівенська, Привокзальна площа, біля магазинів «Універсам», «Обрій», «Прогрес», де торгують молоком, яйцями курячими і перепелиними, м’ясною продукцією тощо. Продукти там продають із землі, особи, у яких відсутні дані щодо проходження періодичного медичного огляду, вони не мають документів, які засвідчують якість та безпеку харчових продуктів. Боротьба із несанкціонованою торгівлею – це, власне, обов’язок патрульної служби, тому включення у комісію керівника патрульної служби Тернополя дасть можливість оперативного реагувати на виникнення стихійних місць торгівлі.

Відповідні служби також працюють над тим, щоб у Тернополі не поширювався сказ та африканська чума свиней.
– Ситуація ускладнюється тим, що у нас є перший випадок сказу на території міста, – додає Леонід Бицюра. – Тому частина території міста зараз оголошена неблагополучною по захворюваності на сказ. Це вулиці мікрорайону «Дружби», починаючи від вулиці Мазепи. Перший випадок захворювання на сказ за останні 5 років нещодавно зареєстрували. Придбаний переселенцем через інтернет лис помер і експертиза підтвердила, що він був хворий на сказ. Наступне наше завдання – запобігти поширенню африканської чуми свиней. У нас на території Тернополя є приватний сектор, де утримують свиней, відповідно, проводимо роботу щодо профілактики цієї хвороби. На жаль, сусідні області вже мають підтверджені випадки захворювання свиней африканською чумою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*