П’ятниця , 22.01.2021

На Тернопільщині з криниці забило гаряче джерело

У селі Чернихів Тернопільської області чоловік освятив криницю і за кілька днів з неї забила гаряча вода.

вода-чернихів1 вода-чернихів2

У селі Чернихів Зборівського району  на обійсті місцевої родини, з криниці, забило гаряче джерело. Температура води настільки гаряча, що не можливо запхнути навіть руку у воду. Селяни дуже здивовані з такої ситуації, очікують на експертів, які дадуть свій висновок.

-Можливо, тепер до нас приїде багато туристів,- напівжартома розповіли журналісту “Про все” в сільській раді.

Сенсацію місцеві мешканці не пов’язують із малашівським сміттєзвалищем, оскільки колодязь розташований з іншого боку села, подалі від Малашівець і навіть не поруч із річкою.

18 липня  на обійстя Василя Прокопіва завітали експерти з управління водних ресурсів та екологи. Пан Василь розповів, що напередодні, на Петра, освятив криницю і за кілька днів отримав таку оказію. Спочатку не розумів, що сталося. Коли ж вода аж закипіла, що не годен було засунути руку, повідомив владу.

Фахівці взяли воду на аналізи. Зміряли температуру. Вода в “криниці-гейзері” має вже лише 37 градусів. Вчора було 60. Проте, у навколишніх криницях, які розташовані за 15-20 метрів від “гейзерної”, вода звичайної температури – 12 градусів. Підігріта вода у криниці не має ніякого особливого запаху чи смаку.

Селяни припускають, можливо, це гази підігріли воду, які розташовані у навколишній болотистій місцевості.

Поки робляться аналізи, своє слово ще мають сказати геологи. Планується приїзд фахівців із санстанції.

Джерело: Про все, Медіатор

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*