Неділя , 24.01.2021

Тернопільські депутати виступили проти проведення виборів на окупованих територіях

Звернення щодо виборів на окупованих територіях прийняли одноголосно. 

Фидрин2На пленарному засіданні, що відбулося 20 липня, депутати Тернопільської обласної ради з ініціативи фракції “Самопомочі” одноголосно прийняли звернення до Верховної Ради щодо недопущення виборів на окупованих територіях.

“Сьогодні зберігається загроза проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, а також внесення змін до Конституції України з наданням особливого статусу для окремих районів Донецької і Луганської областей.

У зв’язку з цим хочемо заявити про таке.

На території, яка перебуває наразі під окупацією, не може бути проведено жодних виборів, в тому числі виборів до органів місцевого самоврядування. Адже місцеві вибори – це вибори представників українських громад. За обставин, коли частина українців була вимушена покинути Донеччину та Луганщину у зв’язку з окупацією, а іншу частину українців, які вимушені були залишитись на окупованій території, переслідують та винищують, не існує жодного сумніву в тому, що під час окупації у виборах переможуть виключно окупанти”. – йдеться у тексті звернення.

Депутати зазначають, що окупаційна адміністрація, якою керує на окупованій території Росія, не дозволить українцям ані обирати своїх представників до органів місцевого самоврядування, ані бути самим обраними до таких органів.

Також обласні обранці наголошують на тому, що не підтримують надання будь-якого особливого статусу чи інших преференцій будь-яким окремим регіонам в Україні, оскільки всі українці і всі українські громади є рівними у своїх правах.

З огляду на це депутати Тернопільської обласної ради закликають народних депутатів України як представників Українського народу за жодних обставин не підтримувати антиукраїнське рішення та не дозволити провести вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей допоки Україна не відновить повний контроль над цими територіями, а наших військових не перестануть щодня вбивати чи калічити окупанти або їхні пособники.

Також депутати Тернопільської обласної ради вимагають прийняти закон, відповідно до якого: визнати війну – війною, окупацію – окупацією, Росію – оккупантом.

Окрім цього вимагають припинити торгівлю з окупованими територіями та встановити контроль за лінією розмежування, щоб не годувати окупанта та зупинити контрабанду, яка знищує українську армію.

Голова фракції “Самопоміч” у Тернопільській обласній раді Віталій Фидрин зазначає, що це звернення не епізодичний прояв позиції депутатів та політичної сили, яку він представляє.

– Сьогодні міські та районні осередки здійснюють збір підписів серед громадян про недопущення виборів на окупованих територіях, – зазначає Віталій Фидрин. – Ми ведемо комплексну роз’яснювальну роботу у цьому важливому питанні, адже на кону стоїть питання безпеки та миру в країні і її територіальної цілісності.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*