Вівторок , 05.12.2023

На Тернопільщині мешканці п’яти сіл бунтують проти закриття школи

Комарівську школу у Монастириському районі хочуть зробити філією Монастириської ЗОШ І-ІІІ ст.

бунтЖителі п’яти сіл району, а саме з Криниці, Комарівки, Затишного, Лазарівки, Добромишель вважають, що школу узагалі можуть закрити і їхнім дітям доведеться їздити на навчання за кілька кілометрів від сіл, пише Доба.

– Ми батьки та громада всіх сіл зверталися до влади, однак конкретної відповіді не прозвучало, що дійсно школа в подальшому залишиться дев’ятирічною. Можна тільки уявити ситуацію, коли мама змушена вдосвіта розбудити свою дитину, щоб за 15 км відправити її до школи, коли своя школа “під боком” стоятиме порожньою. Розуміємо, що мусимо іти з нововведеннями в освіті, але оскільки закон “Про середню освіту” не прийнятий, то не хочемо, щоб наші діти першими попадали під експеримент, – йдеться в повідомленні у групі Типовий Монастириськ.

Люди також звинувачують відділ освіти та районну раду у тому, що не було проведено жодних громадських слухань, на яких би мали повідомити про створення опорної Монастириської школи з філіями Криницької та Комарівської школи.

Тим часом у районній раді та відділі освіти стверджують, що зміни будуть тільки формальні й ніякого дискомфорту виникнути не повинно. Таким чином питання поки що залишається відкритим.