Вівторок , 05.12.2023

Тернопільська випускниця має заплатити майже 100 тисяч гривень компенсації за навчання

Компенсацію за навчання на державній формі має виплатити випускниця Тернопільського державного медичного університету.

molotok-sudКолегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Тернопільської області відхилила апеляційну скаргу бувшої студентки на рішення Тернопільського міськрайонного суду, повідомляє прес-служба апеляційного суду Тернопільської області.

Суд зобов’язав її повернути Тернопільському державному медичному університету ім. І. Я. Горбачевського кошти за навчання.

“Судом першої інстанції встановлено, що 1 вересня 2005 року між Тернопільським державним медичним університетом ім. І. Я. Горбачевського Міністерства охорони здоров’я та Мар’яною Х. укладено типову угоду про підготовку фахівця з вищою освітою за державним замовленням, відповідно до умов якої студентка медичного факультету Мар’яна Х. зобов’язується після закінчення вишу прибути на місце направлення та відпрацювати не менше трьох років. У разі відмови їхати за призначенням — в установленому порядку відшкодувати вартість навчання державному або місцевому бюджету”, – йдеться у повідомленні.

По дакінченні вишу Мар’яна Х. отримала направлення на роботу у Зборівську центральну районну лікарню Тернопільського обласного управління охорони здоров’я на посаду лікаря-психіатра. Проте до своїх обов’язків  не приступила, а звільнилась за власним бажанням, не відпрацювавши ані дня.

“Навчання одного студента медичного факультету за державним замовленням складає 63 тис. 460 грн. Крім того, за період навчання Мар’яні Х. було виплачено майже 28 тис. 670 грн. стипендії, разом це становить 92 тис. 120 грн. заборгованості за навчання. В апеляційній скарзі Мар’яна Х. просила рішення суду першої інстанції скасувати та ухвалити нове рішення, яким відмовити ТДМУ у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що таке рішення не відповідає вимогам Закону”, – повідомляють  у суді.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення, колегія суддів прийшла до висновку, що її апеляційна скарга задоволенню не підлягає.