Вівторок , 28.05.2024

Боротьба за кар’єри Тернопільщини може бути кривавіша за бурштинові війни

З проханням посприяти у продовженні терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства “Полупанівський кар’єр” звернувся до голів Тернопільської облдержадміністрації Степана Барни, обласної ради Віктора Овчарука та очільника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Тернопільській області  Руслана Белошицького трудовий колектив Полупанівської філії ТОВ ВК “Гірничодобувна промисловість”. 

karjer1Нагадаємо, кар’єр діє із 1981 року. ТОВ ВК “Гірничодобувна промисловість” орендує цілісний майновий комплекс ДП “Полупанівський кар’єр”  із 2004 року. Нині тут працює понад 100 осіб. Більшість з них – мешканці сіл Підволочиського району, котрі мають відповідну кваліфікацію. Середня зарплата на даний час становить 6784 грн., тоді коли по області – 4047 грн., а в Україні – 5374грн.

З метою стимулювання працівників, ТОВ ВК “Гірничодобувна промисловість” постійно планово підвищує заробітну плату трудовому колективу орендаря, працює система преміювання”, – зазначається  у зверненні.

Жодних проблем чи з виплатою зарплати, чи зі сплатою податків від 2004-го на підприємстві не виникало, наголошують працівники. Умови праці з року в рік покращуються, техніка оновлюється.

karjer2-1

karjer2

Люди  обурені тим, що окремі політики, зокрема, депутат обласної ради від партї “Громадянська позиція” Петро Васько, поширює неправдиву інформацію про роботу кар’єру.

Вони навіть розпочали збір підписів за притягнення пана Васька до відповідальності за брехню, що розповсюджує. Адже він – не базарна баба, аби ляпати язиком, що заманеться.

Дивуються й тому, чому Васькові, який займається виробництвом свічок, врапт “засвербів” кар’єр, та ще й саме тоді, коли збігає термін дії договору оренди.

Під час останнього пленарного засідання  він наполіг на внесення до порядку денного сесії облради питання про передачу кар’єру в комунальну власність або продаж з аукціону. Соупадєніє? Працівники кар’єру  – не думають!

Впевнені, гриценківець виконує чиєсь політичне замовлення та діє в інтересах кишені одного із високопосадовців краю.

Одне слово: народний обранець “переплутав власну шерсть з державною”, як кажуть в народі, і тішиться. Схоже, на Тернопільщині розпочалась війна за надра. І вона може бути кривавішою за бурштинову. І першим, хто постраждає в ній, буде трудовий колектив. Адже суперечки спричинять зупинку роботи кар’єру, а отже – люди залишаться без заробітку.

Працівники, зізнаються, що здогадуються, хто з високопосадовців накинув оком на кар’єр у Полупанівці, який, до речі, один з небагатьох на Тернопільщині, що працює легально. Попри те, вони все ж хочуть вірити, що і Ваську, і тому “високому” пану вистачить розуму й гонору для того, аби перестати плести інтриги, провокувати та займатись словоблудством. З посіяної брехні ще ніхто ніколи не зібрав доброго урожаю, попереджають.

“Вважаємо, що при продовженні орендних відносин, трудові права та соціальний захист працівників Полупанівської філії є більш сприятливими та захищеними. У зв’язку з цим, звертаємось до Вас з проханням зберегти орендні відносини з ТОВ ВК “Гірничодобувна промисловість” та Регіональним відділенням Фонду державного майна України по Тернопільській області, як органом уповноваженим управляти майном”, – зазначають у листі, під яким – підписи всього трудового колективу. А отже – трудовий колектив єдиний, попри всі спроби Васька й компанії посіяти в ньому розбрат.

karjer3

Хочеться вірити, що і Степан Барна, і Віктор Овчарук, і Руслан Белошицький прислухаються до прохання трудового колективу та діятимуть виключно в інтересах його та громади Скалата.

Адже Полупанівський кар’єр є одним із найбільших платників податків та інших платежів до бюджету та Державних цільових фондів, а ще надає спонсорську допомогу Скалатській громаді, сприяє в будівництві та ремонті доріг Підволочищини. Це в офіційному зверненні до голови ФДМ України І. Білоуса та начальника РВ ФДМУ по Тернопільській області   Р. Белошицького підтверджує і голова Скалатської міської ради П. Савончак.

“Лише за останні два роки ТОВ ВК “Гірничодобувна промисловість” було перераховано до бюджету   10 186 858,33 грн. податків і зборів”, -констатує та від імені Скалатської міської об’єднаної територіальної громади просить продовжити оренду цілісного майнового комплексу ДП “Полупанівський кар’єр”.

Цікаво, що переможе в цій історії: здоровий глузд та совість чи чиїсь політичні амбіції та бажання наживи?

Дмитро ГНАТИШИН