П’ятниця , 04.10.2024

Прибуткове молочарство у с. Біще завдяки “МРІЇ”

У с. Біще Бережанського р-ну розпочав роботу молочний обслуговуючий кооператив «Годувальниця». Його створили за фінансової підтримки Агрохолдингу «МРІЯ», який орендує землі у цьому населеному пункті.

mrija11Коштом Компанії придбали танк-охолоджувач для молока, аналізатор якості «Екомілк», ємності для зберігання молочної сировини, різноманітний інвентар. Також «МРІЯ» допомогла облаштувати спеціальне приміщення, де в належних умовах знаходиться та працює все обладнання.

«Витрати на фінансування «Годувальниці» перевищили 85 тис. грн., – зазначив директор Благодійного фонду «Агрохолдингу «МРІЯ» Василь Мартюк. – Кооператив створювали з нуля. Ініціювала об’єднання, в першу чергу, громада, наші пайовики. Ми лише допомагали вирішувати організаційні та фінансові питання. Для нас важливо, щоб члени кооперативу отримали базові знання з молочної кооперації саме тому ми ініціювали ряд семінарів та тренінгів для жителів с. Біще».

Як розповів голова кооперативного об’єднання Олег Кізімович, лише за перший тиждень роботи до «Годувальниці» вже долучилося близько 50 людей. Об’єднатися в кооператив їх спонукала низька ціна на молоко. Раніше вона коливалася в межах 2,60-2,80 грн. за літр. Коли жителі села вирішили об’єднатися в кооператив, ціну підняли до 4 грн. Вже є пропозиції від тернопільської сироварні забирати молоко у членів кооперативу за ціною 5,20-5,80 грн. за літр. З цієї сировини планують виготовляти італійські сири.

mrija22 mrija13

За словами голови кооперативу, корисним придбанням є «Екомілк» – аналізатор якості молока. Він дозволяє визначити ряд показників, а саме: відсотковий вміст жиру, білку, сухого знежиреного молочного залишку, вміст доданої води та інші.

«За допомогою обладнання, яке для нас придбав Агрохолдинг, ми контролюємо якість, тож люди здають якісну сировину – на даний час загальна жирність молока коливається від 3,8 до 4 відсотків, що є доволі високим показником, – розповів Олег Кізімович. – «МРІЯ» і надалі хоче нам допомагати. Плануємо окультурнити пасовища (в нас їх два, загальною площею близько 60 га), засіяти різними поживними травами, обладнати електропастухами та поділити на зони випасу. В перспективі також збільшення поголів’я рогатої худоби. Зараз у селі близько 80 корів. Навесні до нас планують долучитися і жителі довколишніх сіл, адже потужностей кооперативу достатньо для зберігання та охолодження доволі великої кількості молока. Танк-охолоджувач може вмістити до 500 літрів сировини одночасно».

mrija14mrija15

Під час відкриття відбулося підписання акту прийому-передачі придбаного обладнання. Вдячність Агрохолдингу висловила також сільський голова с. Біще Галина Кізімович. «Тепер ми можемо конкурувати із молокозаводами, які пропонують свої ціни та умови співпраці. Сподіваюся, це сприятиме добробуту наших селян. Дуже вдячні Компанії та партнерам, які допомогли з відкриттям кооперативу і фінансово, і в організаційному плані», – зауважила вона.

Тренер з кооперації Львівської аграрної дорадчої служби Михайло Вишньовський наголосив, що зі створенням кооперативу його учасники будуть впевнені у своїй вигоді, а молокопідприємства – у якості сировини.

mrija16 mrija17

До слова, це вже не перший молочний кооператив, відкритий за підтримки «МРІЇ» у Бережанському р-ні. Молокоприймальний пункт діє також у с. Куряни. У планах Курянівської громади облаштування культурного пасовища та запровадження доїння на пасовищі. Загалом, відколи «МРІЯ» активно підтримує розвиток кооперативного руху, створено 10 кооперативів у трьох областях Західної України. Загальна сума, яку Компанія виділила на цей напрямок починаючи з 2015 року, перевищила 1,5 млн грн.

mrija18 mrija19