Четвер , 13.05.2021

Підприємці у розпачі – тернополяни не хочуть працювати за 4000 гривень зарплати

Знайти трудяг на зарплату у 4 тис. грн у Тернополі стало проблемою.

Про це у спільноті “Шукаю роботу Тернопіль” в Фейсбуці повідомляє Любов Б.

У грудні вона розмістила оголошення, що ПП ШвейЦарія запрошує на роботу швачок, можливо без досвіду роботи.

«Зарплата висока від 4000.00, графік позмінний», – йшлося в оголошенні.

Через деякий час оголошення прокоментував Володимир В.
«Вже рік шукаємо. Глухо. Схоже, що оголошення потрібно давати в польську газету», – іронічно написав він.

При цьому пояснив, чому у Тернополі такі проблеми. За його даними, “в Польщі швачка за місяць отримує 2000 злот * 7 = 14000грн”.

«Якщо ЗП в Україні складатиме половину польської, то думаю працівників знайти можна. Взагалі виробництво в Україні не вітається урядом. Виробник у нас – екстремал. Банально тканину привезти з Польщі люди вже 2 місяці не можуть. Цехи закриваються на Рівненщині», – констатує чоловік.

Любов Б. у коментарях пояснює, що в Україні підприємці наразі не можуть дати такої високої зарплати, оскільки стануть неконкурентноздатними і змушені будуть закрити бізнес.

«Але для України то є нормальна з/п, адже є люди які і за 2000.00 і за 3000.00 працюють. І що таке заробіток за кордоном? Адже він тимчасовий, хіба людина їде на зовсім. Тому тут справа в наших людях -“буду сидіти вдома і жалітись як погано, але не піду на 4000.00 з/п”!», – пише автор оголошення.

Володимир В.прогнозує, що таких економічних умов в Україні буде нова хвиля еміграції. При цьому виїдуть ті активні люди, які ще не виїхали, та підприємці, які вкладатимуть кошти в економіку чужої держави.

«Залишаться пенсіонери, хворі і депутати. Можливо це розплата пенсіонерам за те, що бездумно голосували чи продавались за гречку на виборах», – міркує чоловік.

Любов Б. дану ситуацію називає тупіком.

«Це розплата нам в першу чергу за дурість, тупість і наївність (і ті що залишаються аж ніяк не хочуть працювати за більш меньш нормальну з/п, бо всі хто хочуть працювати їдуть за кордон( і це замкнутий круг!! Виробник закриває бізнес, бо немає кому працювати! Це нонсенс! Тобто успішний бізнес, який платить податок, платить людям з/п закривається від нехватки працівників, не від відсутності клієнтів, не від інших факторів, а від такого який від нього не залежить! Це тупік!», – з сумом констатує жінка.

Джерело: 0352.ua.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*