Вівторок , 06.12.2022

На Тернопільщині поділилися амбітними планами щодо легалізації зарплат

Після легалізації робочих місць до Пенсійного фонду на Тернопільщині можна буде додатково залучати 22 мільйони гривень щомісяця.

Протягом 2016 року в області виплачено пенсій на суму  5,3 млрд. грн. Завдання виконано на 109,8 %.
Про це повідомив начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області   Ігор Москалик.

«В січні 2017 року в області  забезпечено у повному обсязі виплата пенсій 294564 пенсіонерам, в сумі 475,6 млн. грн. Середньомісячна виплата на одного одержувача склала 1560,98 грн. В області на одного працюючого припадає 1,7 пенсіонера», – поінформував Ігор Москалик.

Однак в умовах дотаційності області виникає потреба у збільшенні власних надходжень до Пенсійного фонду. Для підвищення рівня самозабезпеченості власними коштами необхідно усунути або зменшити вплив ряду проблем.

«Ключове значення у формуванні бюджету Пенсійного фонду має збільшення видатків на оплату праці. В області за грудень 2016 року відслідковується підвищення фонду оплати праці на 19,1% в порівнянні з груднем 2015 року.

Щомісяця проводиться детальний аналіз за даними з Реєстру застрахованих осіб по суб’єках господарювання, керівники яких при повному завантаженні робочого дня виплачують працівникам заробітну плату на рівні або меншу мінімальної, з подальшим направленням інформаційних відомостей по таких платниках до соціальних партнерів.

Тому з метою детінізації доходів та відносин у сфері зайнятості підвідомчими територіальними управліннями  Пенсійного фонду України в області  за січень 2017 року по 1730 суб’єктах господарювання, які виплачують заробітну плату найманим працівникам на рівні або менше мінімальної, направлені інформаційні відомості до органів місцевого самоврядування, по 1608 – до органів Державної інспекції України з питань праці, по 948 – до соціальних партнерів, по 1562 – до органів Державної фіскальної служби»,  – констатував Ігор Москалик.

Крім того, враховуючи законодавчі зміни з 1 січня 2017 року, до Пенсійного фонду області додатково щомісячно можливо залучати 22 млн. грн. та отримувати в середньому в місяць 136,4 млн. грн., що на 20% більше, ніж середньомісячні надходження за 2016 рік.

За даними органів Державної фіскальної служби протягом січня 2017 року легалізовано 55 робочих місць, надходження єдиного внеску від легалізації склали 30,0 тис. грн.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.