П’ятниця , 31.03.2023

Громадські активісти зруйнували дві дамби на річці Збруч (ФОТО)

На Тернопільщині 11 березня активісти зруйнували дві загати на річці Збруч. При цьому застерегли місцевих ділків, що наступного разу можуть прикластися не лише до плит чи каменів, якими перекрили русло річки.

Про те, як відбувся захід, на своїй сторінці в Фейсбуці написав Денис Милий.

“Разом з хлопцями зі “Скелі”, “Правого сектору”, “Азову” та інших організацій взяв участь у розгородженні незаконних гребель на річці Збруч (Скала-Подільська, Бережанка). Нам також допомагали місцеві мешканці.

У Скалі-Подільській власник ГЕС виклав греблю півторатонними залізобетонними плитами, таким чином фактично сприяючи нищенню річки в період маловоддя та перешкоджаючи міграціям риб та туристичним сплавам. І все заради наживи. Документів ані на греблю, ані на землю власник ГЕС представити не зміг. Доступ до водного об’єкту забарикадував парканом, порушуючи Водний кодекс.

На місце прибув весь Борщівський райвідділ поліції, у повному складі, проте ніяких дій до порушників з ГЕС вони не вчиняли, незважаючи на моє усне звернення як громадянина України про те, що тут відбувається порушення закону і нам перешкоджають у доступі до річки. Казали що «ми тут лише для охорони громадського порядку». Це ганьба, ніякої реформи насправді не відбулося, на місцях лишилася та сама міліція, яка нездатна мислити по новому. Плюс корупція, адже власник ГЕС панібратськи спілкувався з ними.

Тож активісти не довго думаючи просто по краю річки пішли і кусок паркана «впав», попутно наставивши фінгалів під оком особливо наглому захиснику ГЕС:). Міліція мирно спостерігала. На дамбі хлопці продемонстрували потужну силу духу, вручну зворотивши 6 величезних плит, утворивши два додаткових канали для стоку води. Власнику ГЕС і міліціянтам дали чітко зрозуміти – наступного разу плитами може не скінчитися, можуть бути значно радикальніші кроки”, – написав Милий.

Після Скали-Подільської активісти вирушили у сусідню Бережанку.

“Там Збруч перегородив власник мікро-ГЕС, утворивши штучну насипну дамбу з каміння. Теж заради наживи, наплювавши на усі закони та мораль. Хлопці зайшли на середину річки і частина дамби просто розповзлася, давши річці волю. Власник ГЕС покликав на допомогу місцевих жителів, які намагалися нам довести, що ми не маємо права тут нічого робити, і взагалі, власник ГЕС дає їм аж 2 робочих місця на село (сторожів).

Люди дуже бідні і зневірені. Міліції не вірять ні на гріш. Почали нам розповідати про місцевих браконьєрів, коли ми запропонували звернутися до присутніх тут міліціянтів – лише махали руками. Біда, немає закону на тій землі”, – констатує Денис Милий.

Він додав, що на місцях пробуджуються, починають думати, висловлювати наболіле і що саме головне – об’єднуватися і щось робити.

Джерело: 0352.ua

One comment

  1. приехали заказные парни,дамба была 200 лет но не в надлежащем состоянии. Люди не бедные.Они понимают что к чему. Соседний Гес в селе Пятнычаны не трогали, там “важные люди”, а тут наехать и денег срубить,вот и весь сценарий. участник событий.

Leave a Reply

Your email address will not be published.