П’ятниця , 09.12.2022

У Тернополі урочисто відкрили меморіальну дошку Георгію Петруку-Попику

Вчора, 30 квітня у Тернополі відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки засновнику першої в Україні Тернопільської крайової організації Народного Руху України Георгію Михайловичу Петруку-Попику.

Георгій Петрук-ПопикДощова погода та вихідний день не завадили шанувальникам його творчості, професійних та громадських здобутків зібратися та у своїх спогадах нагадати про непересічний внесок цієї особистості в історію Тернопільського краю та України.

Георгій Михайлович Петрук-Попик народився 18 квітня 1932 року в с. Велика Іловиця, Шумського району, помер – 15 червня 2006 року у м.Тернопіль.

За професією був лікарем, але водночас відомий як український поет, прозаїк, публіцист та громадський діяч. Окремі поезії зі згаданих книг перекладено болгарською, італійською та російською мовами. Твори публіцистичного спрямування друкувались у закордонних українських часописах.
На вірші Георгія Петрука-Попика і в співавторстві з ним композитори-піснярі написали більше ніж 50 музичних творів.

Георгій Михайлович Петрук-Попик став ініціатором створення Тернопільських обласних організацій Товариства української мови імені Тараса Шевченка, «Меморіалу».

Інціював створення та тривалий час очолював першу в Україні Тернопільську крайову організацію Народного Руху України, був членом Центрального Проводу НРУ. У квітні 1989 року виключений з лав КПРС за участь у створенні Руху. 1990 був обраний народним депутатом колишнього СРСР.

Leave a Reply

Your email address will not be published.