вівторок , 19.02.2019

Україна відзначає 21-річчя своєї Конституції

28 червня щороку в Україні – вихідний.

У середу, 28 червня, відзначають 21-шу річницю з моменту, як була ухвалена Конституція України. День Конституції є державним святом і тому 28 червня в Україні є офіційним вихідним.

Основний документ країни був ухвалений Верховною Радою вночі проти 28 червня 1996-го – на п’ятий рік після проголошення незалежності України.

Після майже доби безперервної роботи у сесійній залі народні депутати таки ухвалили документ 315 голосами. Того ж дня Конституція України набула чинності. При цьому Україна була останньою з колишніх радянських республік, яка ухвалила нову Конституцію, пише УНІАН.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

З того часу до Конституції кілька разів вносили зміни – під тиском певних політичних сил чи відповідно до потреб часу. Перший раз зміни до основного документу країни були внесені у грудні 2004 року.

Тоді для подолання гострої політичної кризи під час Помаранчевої революції, за вимогою політичних сил Віктора Януковича та Леоніда Кучми український парламент ухвалив закон №2222-IV “Про внесення змін до Конституції України” та (в пакеті до нього) про внесення змін до закону про вибори президента.

Дивіться історичне відео, як Верховна Рада приймала Конституцію.

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates