Середа , 27.01.2021

Вишнівецька трагедія: поліція проти екстрасенсів

Мама убитої дівчинки проти екстрасенсів і щоб на крові її дитини робили шоу. Підозрюваний 16-річний Василь скаржиться в суді, що його били, вимагаючи зізнатись у вбивстві Іринки. Поліція оприлюднила докази ДНК-експертизи: і на ножі, і на штанах є сліди жертви та підозрюваного хлопця.

Вишнівець розділився навпіл. Одні люди припускають, що убивство скоїв неповнолітній хлопчина, взявши до уваги докази, які оприлюднює поліція. Інші категорично не вірять, продовжуючи блокувати рух транспорту на трасі та влаштовувати пікети під стінами поліції.

Родина підозрюваного запросила до селища екстрасенсів, а мама убитої дівчинки виступила проти того, щоб на крові її дитини робили шоу. І вже написала заяву до поліції та прокуратури, що на неї тиснуть.

Поліція оприлюднила результати ДНК-експертизи, які вказали,що і на штанах Василя, і на ножі є сліди як убитої Іринки, так і підозрюваного.

В апеляційному суді залишили без змін міру запобіжного захисту підозрюваному – він перебуватиме до кінця серпня за гратами без права внесення застави. І саме на суді хлопець сказав, що його били і змушували зізнатись у вбивстві Іринки Мукоїди.

Оприлюднили «прослушку» і ДНК

Нагадаємо, тіло Іринки Мукоїди зі слідами насильницької смерті виявили зранку 26 червня на узбіччі траси у смт. Вишнівець Збаразького району. Підозрюваного затримали через тиждень після убивства. І обрали йому міру запобіжного заходу – тримання під вартою, без права внесення застави.

  • Прокуратурою Тернопільської області  здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадження за ч.1 ст. 115 КК України (Умисне вбивство), розпочате за фактом вбивства неповнолітньої  жительки смт. Вишнівець на Тернопільщині, – повідомили у прес-службі прокуратури області.

Підозрюваному у вбивстві дівчини 16 років. Звати його Василем. Сам він – мешканець сусіднього із Вишневцем с. Дзвиняча. Хоча навчався саме у Вишівці на кухаря.

Поліція, зважаючи на резонансність справи, вже вдруге оприлюднює докази причетності Василя до вбивства дівчини. Все – з офіційного дозволу на розголошення результатів досудового розслідування.

Вперше були оприлюднені записи так званої «прослушки» телефонів родичів підозрюваного. Зокрема, брат Василя, плачучи, говорить матері, що Вася ще у вечір убивства зізнався йому, що накоїв. У розмові між батьками теж йдеться про убивство Іринки Василем. Натомість мати хлопця, навіть попри оприлюднення телефонних розмов, категорично заперечує його причетність до вбивства.

10 липня поліція оприлюднила й результати ДКН-експертизи. Висновок надали спеціалісти Науково дослідного експертно-криміналістичного центру Вінниці.

На експертизу надсилались ніж, який знайшли на місці убивства, штани підозрюваного із залишками крові, та запальничка, яка, ймовірно, належала неповнолітньому Василеві. До речі, саме на запальничці експерти не виявили ніяких слідів. А от на ножі, який ймовірно є знаряддям вбивства, і на штанах хлопчини сліди були. І належать вони і загиблій Іринці, і підозрюваному у її вбивстві Василеві.

До кінця серпня – за гратами

  • Коли робиться огляд місця події, використовуються одноразові спеціальні пакети, які можна застібнути і розстебнути один раз, – пояснив Олександр Богомол. – Ці пакети для речових доказів номерні. Ніж на місці події був вилучений, упакований в такий пакет і направлений на експертизу. Експерт на місці описав цілісність цього пакету.

У день оприлюднення результатів експертизи в Апеляційному суді області розглядали апеляційну скаргу адвоката затриманого хлопця. Він просив змінити міру запобіжного заходу на домашній арешт. Вислухавши всі сторони, колегія суддів ухвалила: залишити в силі рішення суду першої інстанції. Тобто, до 28 серпня Василь перебуватиме за гратами без права внесення застави.

Василь в суді сказав, що його били і змушували зізнатися у вбивстві Ірини Мукоїди. Мовляв, зізнання про вбивство з нього вибили поліцейські дорогою до слідчого.

– Мені спустили штани і сказали, що відірвуть мені статевий орган, якщо не зізнаюся, – казав Василь у суді. – Я казав, що нічого не робив. В мене забрали телефон, щоб я не міг ні з ким зв’язатися. Казали, що продадуть на органи. Якщо сяду, то багато не дадуть. Якщо ні – заріжуть брата. Я погодився.
Рідні та односельці не вірять, що Василь міг фізично розправитися з дівчиною. Вони переконані – звинуватили не того.

– Та вона його сама б положила: він зростом 120 см, вона 175, ще й спортом займалась, – кажуть односельці. – Взяли невинну дитину, а вбивці заплатили гроші поліції і на волі ходять. Повішати на когось же треба.

Він не винен. Йому «шиють»

У Вишнівецькому ліцеї, де хлопець з вересня 2016 року навчався на кухора-кондитера, надали йому характеристику. Там зокрема йдеться, що не виявляв зацікавленості до навчання і з більшості предметів показав початковий або середній рівень. До уроків байдужий, ігнорує вимоги вчителів, легко відволікається, схильний до протиправної поведінки.

  • Неуважний, непосидючий, – йдеться у характеристиці. – Тому швидко переключається з одного виду діяльності на інший. Надто вразливий та дратівливий. Може створювати конфліктні ситуації. Іноді проявляє агресивність до учнів та однолітків. Варто відзначити зухвалість, непосидючість, упертість, завищену самооцінку.

До виконання громадських доручень ставиться недбало. Часто обманює. Неодноразово був помічений у курінні та вживанні алкоголю, йдеться у характеристиці.

  • Він абсолютно не винуватий. Йому справу «шиють», – переконаний директор Вишнівецького ліцею Василь Мороз. – Я знаю цю дитину. Він того не міг зробити.

Джерело: “20 хвилин”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*