П’ятниця , 22.01.2021

Українські заробітчани платитимуть податки по-новому

Українці, котрі працюють за кордоном, мають сплачувати внески до Пенсійного фонду України. Ці відрахування зараз добровільні.

податкиПро це заявив Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики України, інформує “Про Львів“.

“Ми уклали урядові угоди з Португалією, Іспанією та РП. Українці, котрі працюють там офіційно, відраховують внески до Пенсійного фонду. Але угоди не можуть вирішити питання повністю, оскільки багато людей працюють неофіційно. Крім цього, трудові міґранти є й в інших країнах. Ігнорувати страхування не варто, бо свого часу заробітчани претендуватимуть на українську пенсію”, — зазначив він.

У рамках пенсійної реформи український уряд прагне залучити до пенсійного страхування все працездатне населення. Заробітчанам пропонують добровільно оформлювати угоди на такі внески. У законодавстві передбачені кілька можливостей для сплати:

  • укласти добровільну угоду з Пенсійним фондом на території України;
  • почати сплачувати внески з-за кордону й упродовж року оформити відповідну угоду;
  • підприємство може самостійно платити внески за свого працівника-українця.

Мотивацією для відрахувань буде збільшення трудового стажу, необхідного для призначення пенсії.

Згідно з законопроектом про пенсійну реформу, особам, котрі матимуть менше 15-ти років стажу, пенсію не платитимуть. Призначать лише державну соціальну допомогу. З 2028 року для отримання пенсії за віком (у 60 років) треба буде мати 35 років страхового стажу.

Як відомо, Тернопільська область є тим регіоном, де значна частина населення перебуває на сезонних чи постійних заробітках за кордоном. Щороку в економіку Тернопільщини заробітчани інвестують десятки мільйонів доларів.

 

One comment

  1. Реформи цього уряду- це складання схем як обдерти українців так шобтнавіть на хліб не мали. Хай трохи свої кишені повитрисають.
    Ті хто ціле життя платив і робив мають по тисячі. А ті шо за молоду накрали внукам і правнукам. Ше й получають тисячі

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*