Неділя , 14.07.2024

Краса і легенди дивовижного водоспаду “Дівочі сльози” (ФОТО)

Мало хто знає, але Тернопільщина, окрім замків, славиться своїми водоспадами. Їх хоч і не так багато, проте за красою та мальовничістю вони посідають чи не перші місця в Україні.

Дівочі сльози водоспадОдним із них є водоспад “Дівочі сльози”, розташований недалеко від села Петрів у Бучацькому районі (та поблизу села Ісаків, що на Тлумаччині) над Дністром – на лівому березі ріки Стрипа.

Травертиновий водоспад (в основі якого мох) – велика рідкість.

На сьогодні відомо лише про декілька аналогічних природних об’єктів, розташованих всього у шести країнах світу. Основа із моху тут формувалася протягом тисячоліть.

За цей час вона перетворилася на величезну (близько чотирьох метрів) травертинову брилу, що звисає над землею.

Висота брили, з якої спадає вода, сягає трохи більше ніж п’ять метрів. Невеликі потоки води ллються по всій площі брили, що створює неймовірне видовище.

Найдивовижніший вид вся ця конструкція має у сонячну погоду – сам травертин разом із джерельно чистою водою переливається сотнями барв, виграючи в яскравих сонячних променях.

Поблизу водоспаду є невелика печера. За часів Другої світової війни у ній ховалися воїни УПА.

Місцеві жителі стверджують, що у ті часи тут було два водоспади, проте НКВДисти, намагаючись вбити українських воїнів, підірвали печеру, а з нею й природний водний об’єкт.

Поблизу печери та водоспаду також знаходиться цілюще джерело, біля якого встановили кілька статуеток Матері Божої.

Віряни стверджують, що вода з джерела може вилікувати від будь-яких хвороб, проте в це треба щиро вірити та молитися.

Щодо назви водоспаду, то здогадок багато. Проте краплинки води, що стікають з травертинової брили, і справді нагадують сльози, що дріботять по обличчю.

З водоспадом також пов’язані легенди та надзвичайні події. Місцеві розповідають, що колись, ще за часів Київської Русі, в цих краях жила зла відьма, яка викрадала молодих дівчат та кидала їх у темницю.

Ревні сльози невільниць і стали причиною появи водоспаду.

Інша легенда гласить, що тут спокон віків живуть русалки, які на брилі влаштували собі щось на кшталт оглядового майданчика.

Є й такі, що стверджують, нібито бачили русалок наяву, а як тільки хотіли наблизитися до них, то прекрасні дівчата зникали у воді.

Ще один незвичний випадок трапився з групою туристів, що сплавлялася по Дністру.

Вже на третій день сплаву вісім чоловіків побачили трьох дівчат, що купалися біля берега. Враз човни розвернулися проти течії в їх напрямку, проте вже за кілька хвилин красуні зникли.

Зимою весь каскад замерзає, перетворюючись на неймовірні масивні скульптури з льоду.

На сьогодні “Дівочі сльози” – одне з найпопулярніших місць серед туристів. Відвідати його можна безкоштовно, оскільки територія довкола відкрита для всіх охочих. До того ж, тут облаштовані місця для відпочинку, а в річці – для любителів поплавати.

З Тернополя до водоспаду напряму, на жаль, дібратися не можливо. Спочатку автобусом варто дібратися Бучачу, а вже звідти до села Петрів. Можливий варіант доїзду до Тлумача, а звідти – до Ісакова. Дорога займе від 2,5 до 4 годин, а вартість проїзду в один бік коливатиметься в межах 100 гривень.

Варто зазначити, що із вище зазначених сіл до водоспаду доведеться добиратися пішки, або винайнявши таксі, оскільки знаходиться він в лісі.

Христина СЛОТА