Четвер , 30.05.2024

Останній герой: в Австралії помер 93-річний бандерівець із Тернопільщини

На 93-році життя відійшов у Вічність творець та останній керівник розвідувальної служби Антибільшовицького Блоку Народів, уродженець села Носів Підгаєцького району Тернопільщини Євген Глива.

Про це повідомляє Український Погляд, з  посиланням на Тереновий Провід ОУН (б) в Австралії.

В часи Другої світової війни як боєць ОУН боровся за визволення України, працював у складі Підгаєцького районного управління ОУН, Юнацької сітки ОУН, проводив ідеологічні курси для Юнацтва ОУН.

У 1943 році виконав завдання щодо захоплення німецької віськової радіостанції, але під час її перевезення до УПА був заарештований і засуджений німецьким військово-польовим судом до розстрілу.

Згодом вирок смерті замінили на контцтабори: «Гросс Розен», «Маутхаузен» і «Ебензее», звідки, в 1945 році, був визволений разом з іншими в’язнями-смертниками американською бронетанковою частиною.

На волі знову включився в діяльність ОУН як член Екзекутиви в розвідувальному відділі ОУН на американську зону Австрії. Цей відділ протидіяв московській агентурі у виловлюванні й насильному вивезенні колишніх політичних в’язнів і біженців до СРСР. Одним з його доручень було створити розвідувальну службу Антибільшовицького Блоку Народів, яку він очолював до кінця існування АБН.

На початку 1946 року в Українському Вільному Університеті м. Мюнхена почав вивчати правничі науки, а продовжив в Австралії, куди переїхав в серпні 1949 р. з Європи.

Був одним з головних засновників української суботньої школи для дітей, співочого товариства і драматичного гуртка. Засновник і голова Міжконфесійного комітету оборони віри та релігії в Україні.

З 1959 року вивчав медицину і психологію. Навчання закінчив, захистивши докторський ступінь.

Активний учасник і співорганізатор багатьох національних та міжнародних професійних конференцій.

До кінця свого земного життя Євген Глива жив і працював у Австралії.

«Тереновий Провід ОУН в Австралії висловлює родині співчуття, а покійному Вічної Пам’яті та нехай чужа австралійська земля буде йому легкою», – йдеться в повідомленні Теренового Проводу ОУН (б).

2 коментарі

  1. хочу сказати тiльки одне – тi всi Бандери, Шухевичi i т.п. зовсiм не думали за рахунок чого буде жити незалежна Украiна. Все одно прийшлось би кому-небудь продатися, а внаслiдок тоi необдуманостi i нерозумностi. стiльки згинуло молодих людей нi за що. Вони навiть не розумiли. як буде жити краiна. котра не мае нiчого. крiм землi. за собою. Знову прийшлося би йти кому-небудь в кабалу. Жаль тих життiв даремно загублених.

  2. З таких людей, потрібно приклад брати,ніхто не взмозі чуже життя прожити.А Україну він Любив як матір рідну .А більшість хочуть на халяву гроші і державу,почніть із себе будувати славу.

    Героям Вічна пам’ять.