Четвер , 30.05.2024

У Варшаві прикували українця ланцюгом до трамвая і змусили працювати (ФОТО)

22-річного українця прикували ланцюгом до трамвая, з якого він протягом восьми годин змивав нанесене ним же за мить до цього графіті.

Своє мистецтво він погодився стерти нібито добровільно, а на ланцюг його посадили аби не втік.

Захисники прав людини твердять, що то незаконне позбавлення волі, а Варшавські трамваї захищають свого працівника, пише nashapolsha.

Сталося все ще на початку вересня у Варшаві. Посеред ночі двоє чоловіків вдерлися до трамвайного Депо на Мокотові та почали нищити трамвай малюючи на ньому графіті. Механік який знаходився всередині вирішив їх затримати, дійшло до бійки.

Один з працівників отримав навіть рану голови. На місце прибула поліція, але одному з вандалів таки вдалося втекти. Водночас присутні на місці інциденту повідомили поліцейським, що не потребують їхнього втручання, адже вирішили конфлікт «полюбовно».

Поліція поїхала, а угода між вандалом і механіком була проста: 22-річний українець буде вільний, як тільки відчистить трамвай. Щоправда, працівник депо не мав до нього довіри, а відтак прикув за ногу хлопця до колеса вагону.

Керівництво Варшавських Трамваїв викликали свого працівника на килим. Справа закінчилася виховною розмовою. Начальник взяв до уваги, що механік був взірцевим працівником і прив’язуючи вандала ланцюгом діяв на користь спілки.

На переконання голови правління спілки Войцєха Бартелські, рішення працівника не було ідеальним, однак і критикувати його він не збирається. Адже, сталося все на території депо, де ті люди не мали права перебувати. Крім того, вони знищили доволі цінне майно, а працівник просто хотів аби вандал не залишився не покараним.

Однак, у світлі права, працівники Варшавських Трамваїв діяли взірцево, до моменту приїзду патруля. Згідно з законом кожен може затримати особу спійману на гарячому, але мусить передати її в руки поліції.

Відтак, легальне затримання громадянина, переросло в безправне позбавлення свободи – вважає Мацей Каліш з Гельсінської групи з прав людини. І додає, що ця справа мала б потрапити на розгляд прокуратури. І ще одне питання, в який спосіб чоловік був ув’язнений, адже конституція кожному гарантує гідність. Відтак на думку Пьотра Соботи з офісу Представника Громадянських прав, закування ланцюгом до трамвая, то вже не просто позбавлення волі, а й порушення гідності особи.

 

3 коментарі

  1. Олександр

    Звичайно, дурний вчинок як розмальовування трамваїв графіті має бути покараний, аленавряд, чи у польському законодавстві є такий вид покарання, як прикорвування ланцюгом людини. Це, за перепрошенням, вже якесь середньовіччя

  2. ай і добре зробили.. в нас в теренополі б так прикували тих ідіотів що розмалювали набережну

  3. ірина педь

    дійсно. треба було на буцегарню його закрити та виставити йому рахунок за відмивання трамвая.
    та оголосити персоною небажаною до перебування у Польщі.