п’ятниця , 19.10.2018

У Гермаківському дендропарку налічується понад 1500 унікальних дерев (ФОТО)

Мало хто знає, проте Тернопільщина має свій дендропарк, який нічим не поступається іншим. Йдеться про Гермаківський дендрологічний парк, який розташований в однойменному селі на Борщівщині.

Історія парку тягнеться ще з минулого століття, а саме – з 1936 року. Тоді заслужений лісівник України Микола Денека зробив перші насадження, за якими потім детально слідкував.

Активна робота над парком розпочалася аж з 1956 року. Тоді місцеве керівництво разом з жителями приналежних сіл взялися за збільшення території (для цього було очищено кілька гектарів та висаджено понад сто дерев декількох видів).

Завдяки активній та непосильній роботі вже у 1972 році Гермаківський дендрологічний парк визнали парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва республіканського значення. У 1983 році статус (який дійсний і до сьогодні) було змінено на парк загальнодержавного значення.

З дендропарком тісно пов’язані два відомі імені. Перше – це Миколи Денеки – заслуженого лісівника України, власне ініціатора та засновника парку. Друге ім’я – це відомий граф Блюхер де Вальштадт. Саме на землях цього австрійського вельможі й були закладені першопочатки парку.

На сьогодні загальна площа дендропарку ледь перевищує позначку в 56 гектарів. Усе це підпорядковується Чортківському лісгоспгоспу.

На такій великій території і справді є на що глянути. Лише дерев та чагарників тут нараховується понад 1500 видів, серед яких багато представників хвойних (більш ніш 200 видів – ялина, сосна, туя, тсуга, кипарисовик, секвоя тощо), а також тропічних та субтропічних дерев, кактусів і трав’яних рослин.

Також тут можна побачити популярних європейських представників флори, а саме: сосну італійську, ялицю іспанську, тюльпанове дерево, пірамідальний кипарис, голубий каліфорнійський кипарис, псевдотсугу зелену, тис, бархат японський тощо.

Окрім туристичного значення, Гермаківський дендропарк має й наукове. Саме на його території проводиться більшість сільськогосподарських досліджень, які охоплюють процес акліматизації та виведення нових деревно-чагарникових порід.

На превеликий жаль, попри всю свою унікальність, багатство та красу, парк не вельми відомий для туристів. Щорічно сюди приїздить лише декілька тисяч відвідувачів. Можливо це лише тому, що мало хто знає про це чудове місце, яке так дивує красою та величністю.

З Тернополя добратися до Гермаківського дендропарку просто. Рейсовим автобусом до Борщева, а вже звідти місцевим до Гермаківки. Або без пересадок до села рейсовим автобусом Тернопіль – Мельниця-Подільська.

Христина СЛОТА, “Терноград”

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates