Вівторок , 26.01.2021

У скандалі довкола садочків намічаються зрушення – район погодився платити Тернополю

У Тернополі відбулися переговори між місцевими керівниками з приводу оплати за дитячі садочки обласного центру.

Відповідно до рекомендацій сесії Тернопільської міської ради 6 грудня відбулася зустріч очільника Тернополя Сергія Надала з керівником Тернопільської РДА Олександром Похилим, головами Байковецької та Великогаївської громад щодо виконання рішення «Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами (іншими органам місцевого самоврядування) у сфері надання послуг».

Цим рішенням передбачається, що ОТГ та районна рада повинні укласти договір про міжбюджетний трансферт з Тернопільською міською радою щодо відшкодування вартості перебування кожної іногородньої дитини у дошкільних та позашкільних навчальних закладах Тернополя. Оскільки ці витрати для бюджету міста становлять понад 20 млн. грн. у рік.

«Сьогодні ми ще раз обговорили, що ця проблема повинна вирішуватися лише між бюджетами міста, району та громад і у жодному випадку не повинні страждати батьки. Також ми отримати підтвердження від голів ОТГ, що вони готові компенсувати вартість відвідування дітей з їх громад дошкільних та позашкільних начальних закладів у Тернополі, – зазначив Сергій Надал. – Міська рада зі своєї сторони з розуміння ставиться до проблем району і розглядає можливість, щоб дошкільні та позашкільні навчальні заклади Тернополя безкоштовно відвідували діти працівників комунальних установ та закладів Тернополя, а також підприємців, які зареєстровані та сплачують податки у нашому місті».

За підсумками зустрічі створена робоча група з представників сфери освіти, фінансів та інших дотичних структур, які працюватимуть щоденно, щоб до кінця грудня напрацювати алгоритм вирішення цієї проблеми, повідомляє прес-служба Тернопільської міської ради.

One comment

  1. фінансист

    назва статті не зовсім відповідає змісту. район, взагалі то, відмовив ТМР у переведенні коштів, тому, що з його сторони це буде порушенням фінансової дисципліни. громади і район сказали, що порахують скільки дітей з міською пропискою відвідує їхні заклади (а таких є немало!) і тоді сума за послуги дитсадків, яку вперто “впарює” всім міська рада може виявитися у кілька разів меншою.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*