Четвер , 28.01.2021

На скільки насправді зростуть зарплати у вчителів – на 25% чи на 10%?

У Міністерстві освіти і науки України запевняють, що зарплати вчителів з січня цього року зростуть в середньому таки на 25%.

У четвер, 25 січня, Кабінет Міністрів оприлюднив текст постанови  “Про підвищення оплати праці педагогічних працівників” від 11.01.2018 за № 22.

Згідно із оприлюдненим документом, з 1 січня цього року передбачається підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) певних категорій педагогічних працівників на 10%.

Отож серед освітян виникло обурення, адже прем’єр-міністр України Володимир Гройсман нещодавно заявляв, що зарплати вчителів уже з січня зростуть в середньому на 25%.

Однак у Міністерстві освіти запевняють, що зростання зарплат відбудеться все ж таки на 25%, як і обіцяв глава уряду.

“За рахунок зростання зарплати для всіх бюджетників на 10,1%, додаткового збільшення посадового окладу вчителів на 10% та підняття мінімального порогу надбавки за престижність до 5%, а максимального – до 30%, заплата вчителів з 1 січня 2018 року зросте в середньому на 25%”. – повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки України.

Як зазначають у міністерстві, усі документи, що регламентують відповідне збільшення, вже набули чинності. Так, зростання посадових окладів для всіх бюджетників на 10,1% регламентовано Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік». Воно пов’язане зі зростанням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а відповідно і розміру 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.

Крім того, аби продовжити планове підвищення заробітної плати для вчителів, Уряд прийняв ще дві постанови.

Підвищення посадового окладу вчителів на 10% передбачено постановою КМУ «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11 січня 2018 року. Цим документом регламентується зростання окладу для вчителів шкіл, а також закладів вищої та професійної освіти, що викладають предмети згідно з Державними стандартами базової і повної загальної середньої освіти.

Постановою також передбачається, що за підсумками виконання Державного бюджету України за перше півріччя 2018 року буде розглянуто питання щодо підвищення з 1 вересня 2018 р. посадових окладів (ставок заробітної плати) інших категорій педагогічних та науково-педагогічних працівників на 10 %.

Збільшення посадового окладу вчителя також тягне за собою пропорційне зростання більшості надбавок, на які розраховують вчителі – за перевірку зошитів, класне керівництво тощо.

Також на засіданні Уряду 11 січня було прийнято постанову про зростання граничного розміру надбавки за престижність праці. Завдяки цьому документу мінімальний поріг надбавки з 1% зросте до 5%, а максимальний – з 20% до 30%.

При цьому для вчителів початкової школи, що навчають дітей згідно з реформою Нової української школи, а також вчителям української мови в школі з мовою навчання національних меншин мінімальна надбавка за престижність складатиме 20%.

Таким чином, у середньому заробітна плата вчителя середньої школи з 1 січня 2018 року зросте на 25%, роз’яснюють у Міністерстві освіти та науки України.

One comment

  1. вчитель

    була зарплата 6970гр стала 7675гр – це збільшення на 25%? Хто їх вчив математики?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*