неділя , 16.06.2019

На Тернопільщині копали водопровід, а знайшли столітні дзвони зруйнованої церкви (ФОТО)

У Коропці на Тернопільщині під час копання траншеї знайшли два старовинні дзвони місцевої церкви святого Миколая.

Фото опублікували у групі Коропця у Facebook, пише ЗІК.

На світлинах видно, що дзвони виготовлені в 1922 році. За словами селян, вони понад півстоліття пролежали в землі поблизу храму, який був зруйнований у радянські часи й відбудований за незалежної України.

Траншею копали, щоб облаштувати водопровід для самотньої місцевої жительки. При цьому довго обирали місце, і в останній момент вирішили копати саме там, де й натрапили на знахідку.

Дзвони лежали в землі на глибині близько метра. Місцеві жителі вважають це божою благодаттю, адже шукали їх десятиліттями й знайшли у різдвяний час.

Cелище Коропець відоме чисельними пам’ятками архітектури. Передовсім це палац графа Бадені, а також дерев’яна церква Успіння Пресвятої Богородиці (1772 р.) та костел святого Миколая (1860 р.), йдеться на сайті Релігійно-інформаційної служби України.

Дзвони Коропець

Після війни у Коропці можна було побачити ще одну пам’ятку – дерев’яну церкву святого Миколая. Її збудували ще у 1786 році.

Храм перебував на обліку як пам’ятка архітектури, але у 1964 році, відповідно до рішення виконкому Тернопільської обласної ради депутатів трудящих, 8 лютого церкву розібрали.

Коли нищили храм, віряни встигли зняти та заховати церковні дзвони. Про це знали лише кілька людей, але вони померли, не вказавши на місце сховку.

 

Додати коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Free WordPress Themes - Download High-quality Templates